Babiš je ušišlaný chudák a parodie na Bilaka. Premiér odmítl přijímat syrské sirotky a okamžitě se ozval Kalousek i další

15.09.2018 16:23

Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Novinky.cz znovu rázně zopakoval, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka. Lidovecká europoslankyně Šojdrová lobbuje za to, aby ČR přijala padesát nezletilých syrských sirotků. „Proč bychom je přijímali?“ uvedl podiveně Babiš v rozhovoru a pokračoval, že sirotky máme i u nás a musíme je připravit na vstup do života. Na jeho prohlášení se strhla vlna reakcí.

Babiš je ušišlaný chudák  a parodie na Bilaka. Premiér odmítl přijímat syrské sirotky a okamžitě se ozval  Kalousek i další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Robin Kvapil z politického hnutí Žít Brno Babišův výrok považuje za ostudu. „Tohle je o tom, jestli se za sebe budeme muset opravdu už jenom stydět jako země. Zdá se, že pod vedením tohohle vyschlého ušišlaného chudáka – a novodobé parodie na Bilaka – se stydět budeme,“ napsal na facebooku.

Robin Kvapil se prezentuje jako „dokumentarista“. Svého kreativního génia dal například do služeb prezidentské kampaně Michala Horáčka.

Loni také natočil film o historii hnutí Žít Brno, kde o sobě Matěj Hollan vykládá,  že bude „novej Havel“ a jako velkolepé finále se odhaluje socha ženy v burce. Na toto dílo dostal čtyři miliony ze státního fondu kinematografie.

Lidovecká europoslankyně Šojdrová totiž lobbuje za to, aby ČR přijala padesát nezletilých syrských sirotků. „Proč bychom je přijímali?“ uvedl podiveně Babiš v rozhovoru pro Novinky.cz a pokračoval, že sirotky máme i u nás a musíme je připravit na vstup do života. „A hlavně, Česko je solidární, od roku 2015 jsme do různých zemí kvůli migraci poslali 2,5 miliardy, pomáháme na místě v Sýrii lékaři i experty, v Česku jsme ošetřili 2500 pacientů včetně řady syrských dětí,“ uvedl dále Babiš. „Já jsem šel do politiky hlavně proto, abych se staral o české občany,“ pokračoval a zmínil, že se zde opomíjí válka na Ukrajině. „Tam nejsou? Tak proč bychom se měli starat právě o Syřany?“ ptá se Babiš.

Tomu silně kontruje Miroslav Kalousek, který takové trvzení vnímá jako vstup do dobrovolné izolace. „Padesát syrských sirotků nalezne domov někde jinde, jistě se bez nás obejdou. My ale říkáme celému světu, že jsme nelidští. Kráčíme dobrovolně do izolace a opovržení. Na tuhle hloupou a buranskou politiku těžce doplatíme. Bohužel zcela zaslouženě,“ uvedl na sociální síti.  

Individuální postoj a rozlišování uprchlíků, za to by se zasazoval David Rath. Ten vidí rozdíl mezi pětiletým dítětem a produktivními muži. „Za tento postoj premiéra A. Babiše chválím. K sirotkům bych však přistupoval individuálně. Třeba pětileté dítě-sirotek si pomoc určitě zaslouží. Mám však vážné obavy, že nepůjde o 2leté, 4leté, 7leté děti, ale o podvodné sirotky. Co tím myslím? Všichni víme, že klidně i 30 letý muž zahodil své doklady a prohlašuje, že je mu 16 let. Těch případů jsou na západ od nás tisíce. Pak někoho znásilní, zabijí a vedou se u soudů dlouhé diskuse, zda jde o nezletilého, nebo o podvodníka. Při naivitě, hlouposti a lenosti různých úředníků pak do země obdržíme třeba i 50 bývalých vojáků, násilníků, žoldáků, teroristů, kterým bude okolo 18 -20, kteří o sobě budou tvrdit, že jsou 13letí sirotci. Tudíž opatrnost je určitě namístě,“ uvedl na facebookovém profilu nepravomocně odsouzený podvodník a senátní kandidát.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: slaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…