Babiš měl doma zle: Monika byla rozčílená. A on zakročil

12.01.2020 18:39 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš opět zveřejnil své tradiční hlášení „Čau lidi“ a neneslo se v příliš veselých tématech. Úvodem hlášení Babiš prozradil, kvůli čemu byla rozčílená jeho manželka Monika. Šlo o soudní rozhodnutí, o němž mluvil i prezident Miloš Zeman. Poté šéf vlády posmutněl i nad svými oblíbenými zvířaty, jimiž jsou koaly. „Nemají jak utéct,“ smutně vzpomínal na otřesné záběry, které spatřil v souvislosti s požáry v Austrálii. A rozhodl se konat. Sám přispěl milion korun a započal jednat o další pomoci pro požáry zmítanou zemi. Dodává, že přispívají i ostatní. „Potvrdilo se, že náš národ je solidární,“ pochvaluje si. Došlo i na vzpomínku na jednání se studenty s Fridays for Future, kteří se chovali „povýšenecky“. A v hlášení to kromě nich schytal i generální ředitel České pošty Roman Knap.

Babiš měl doma zle: Monika byla rozčílená. A on zakročil
Foto: Facebook
Popisek: Prezident Miloš Zeman si na 5. Reprezentačním plesu prezidenta České republiky zatančil s Monikou Babišovou

Premiér své týdenní hlášení tentokrát nezapočal na veselé struně. „Čau lidi, určitě jste četli v Blesku ten příšerný případ, jak vzali mámě jedenáctiletou holčičku a dali ji do ústavu, aby se v něm ‚naučila mít ráda tátu‘. Zní to šíleně, co? Kdo jste tu kauzu doteď nezaznamenali, tak jde o článek ‚Poslední pusa a objetí: Zlomená Alexia (11) musela opustit rodinu a šla na převýchovu do krizového centra‘,“ upozornil předseda vlády na podivné rozhodnutí soudu, který nezletilou dívku se jménem Alexia donutil nastoupit do krizového centra, načež má být po půl roce dívka svěřena do péče otce. Důvodem rozsudku je, že soud dospěl k závěru, že matka brání styku dívky s otcem.

Z rozhodnutí soudu není jisté, zda se matka vůbec s dcerou bude moci spatřit. „Soud dospěl k závěru, že je nyní předčasné rozhodovat o styku nezletilé s matkou od 1. července 2020. Z dokazování vyplynulo, že vztah nezletilé s otcem bude zapotřebí prohloubit,“ uvedl v rozsudku soudce. „To, co chce sama dívka, pro rozhodnutí soudu nebylo nikterak důležité. Je třeba upozornit na to, že názor nezletilé není pro rozhodnutí soudu jediným kritériem, jak se matka patrně mylně domnívá,“ vysvětlil pro server Blesk.cz soudce.

Premiér se měl o případu dozvědět od své manželky. „Upozornila mě na něj moje paní, která z toho byla hrozně rozčílená, tak jsem požádal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, aby ten případ prověřila. Bude mě o tom informovat v pondělí. Nemám o tom detailní informace. Každopádně mně i mé ženě to leží na srdci. Mluvil o tom dokonce i pan prezident, všechny nás to šokuje. Celkem mi jde mráz po zádech, že je něco takového u nás v České republice možné,“ shrnoval.

A neveselá témata pokračovala, následně šéf vlády poukázal na boj s ohněm, který svádějí lidé v Austrálii. „Další hrozná věc. Požár v Austrálii asi sledujete. Je šílené, kolik tam už zahynulo zvířat a kolik lesů lehlo popelem. Je mi to moc líto. Velká tragédie,“ napsal ke katastrofickým výjevům na druhé straně zeměkoule.

Upozornil především na strádání tamních zvířat. „Já mám rád koaly, jsou to mírumilovná zvířátka. Bohužel během požárů úplně bezmocná, viděli jsme ty otřesné záběry. Nemají jak utéct,“ smutněl. Sám se tedy po naléhání dcery rozhodl konat a rozhodl se zaslat finance na záchranu bezbranných koal: „Moje dcera Vivien za mnou přišla s tím, že jim musíme pomoct, takže jsem se rozhodl, že z vlastních peněz pošlu milion korun, což je asi 64 tisíc australských dolarů na ohrožené koaly,“ uvedl.  

Jinou pomoc prý Austrálii premiér nabídnout nemůže. Hovořil i se šéfem hasičů, ale nakonec se shodli, že je postižená země příliš daleko. Jediná pomoc tak je poslat na boj s požáry finance. Řešit se naléhavou situaci rozhodl i v součinu s ministryní financí Alenou Schillerovou (ANO). „Požádal jsem paní ministryni financí, aby prověřila možnost poslat větší částku za Českou republiku,“ dodal.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…