Babiš na Primě šil do Kalouska a Bakalových novinářů. Všichni se už ozvali a ministrovi se to nebude líbit

13.03.2016 12:58

Majitel Agrofertu, ministr financí a předseda hnutí ANO dostal v nedělní Partii televize Prima nemálo prostoru k tomu, aby vysvětlil kauzu firmy Čapí hnízdo patřící k jeho Agrofertu. Čas využil k tomu, aby zúčtoval s „nepřátelskými médii“, s opozičními politiky, ale i s koaličními partnery. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Babiš na Primě šil do Kalouska a Bakalových novinářů. Všichni se už ozvali a ministrovi se to nebude líbit
Foto: ReproFoto: FTV Prima
Popisek: Andrej Babiš v pořadu Partie

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na sociální síti Twitter napsal, že Babiš konečně řekl pravdu. „Konečně zazněla na Primě pravda. Babiš: ‚Ve filmu Matrix AB vystupuje jeden podvodník‘," poznamenal. Stranou jeho pozornosti ale nezůstala ani slova šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. „Filip na Primě tvrdí,že jsem odpouštěl penále dle libosti. Lže. Rozkl. komise pracovala dle manuálu odladěným s ÚOHS. Neuvěřitelná diskuse..,“ rozčílil se politik.

Vedle Kalouska se k vystoupení Andreje Babiše vyjádřil i místopředseda ODS Martin Kupka. Babiš si před kamerami nebral servítky, když kritizoval TOP 09 i ODS a Kupka se rozhodl, že šéfovi ANO oplatí stejnou mincí.

„Babiš otevřeně lže a připomíná svým lhaním křišťálového Grosse. Za podobné aféry se ještě před několika málo lety odstupovalo z funkcí. Babiš k Čapímu hnízdu loni: Je to nejlepší projekt, co jsem kdy vymyslel. AB dnes znovu: Žádné mé firmy v tom nefigurovaly. Matrix hadr,“ vyjádřil svůj názor místopředseda ODS. Připomněl tak kauzu již zesnulého expremiéra Stanislava Grosse za ČSSD, který musel odstoupit, protože nedokázal vysvětlit, kde vzal peníze na byt. A to nešlo o desítky milionů korun jako je tomu v případě Čapího hnízda.  

Ozval se i Babišův novinář

Sluší se připomenout, že Stanislav Gross před lety říkal, že si půjčil peníze od strýčka Vika. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk k Babišovu televiznímu vystoupení poznamenal, že kauza Čapí hnízdo skončí tím, že kdosi sní dlouho neznámou směnku. Oním jedlíkem by mohl být třeba místopředseda ANO a zaměstnanec Jaroslav Faltýnek. „Takže strategickým investorem Čapího hnízda byl pravděpodobně strýc Vik. Tipuju že to skončí směnkou, kterou někdo sní. Třeba Faltýnek.“

Pár slov k nedělnímu vystoupení Andreje Babiše pronesl i Jindřich Šídlo z Hospodářských novin. Ty vlastní miliardář Zdeněk Bakala, kterého Babiš v pořadu také ani trochu nešetřil. Na prvním místě si novinář všiml toho, jakého politického rivala vybrala televize Prima Babišovi k hodinové diskusi. „Vybrat Babišovi za soupeře zrovna Filipa, to je fakt moc prima,“ napsal Šídlo na Twitteru.

Tím však zdaleka neskončil. Poukázal také na to, kolik prostoru má v diskusi majitel Agrofertu a kolik času se naproti tomu dostává právě Filipovi, či moderátorovi. „To je strašný, jak mu Hauptvogel s Filipem pořád skáčou do řeči. Už asi 10 minut,“ poznamenal ironicky. A protože ministr Babiš udělal velkou reklamu Čapímu hnízdu, když pozval občany na zvířátka nebo na velkou leteckou show, neodpustil si Šídlo ještě jednu poznámku. „Kdo neviděl surikatu a klokana, ať se 1.4. dostaví na Čapí hnízdo.“

Jindřich Šídlo však nebyl jediný novinář, který se vyjádřil k dnešní debatě na Primě. „Moderátor Primy Hauptvogel dal slovu moderování v TV nový obsah,“ napsal Josef Kopecký pracující pro iDnes.cz. Tento server nepatří Zdeňku Bakalovi, ale samotnému Andreji Babišovi.

Z novinářů se vyjádřil i Ondřej Kundra z Bakalova týdeníku Respekt. „Andrej Babiš nechce prásknout investora své Čapí farmy. Tak určitě, práskat se nemá, že,“ napsal s úsměvem na konci tohoto vyjádření na Twitteru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

12:31 Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

REPORTÁŽ Spisovatel a novinář Milan Syruček navštívil tento týden Evropský parlament ve Štrasburku, …