Babiš odhaluje „mafii“. Co nezaznělo v dnešních Otázkách Václava Moravce

19. 6. 2016 17:43

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes rozpovídal o plzeňské Škodě Transportation. V souvislosti s vyšetřováním týkajícím se této společnosti je totiž podezřelý z toho, že měl interní informace z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Dokonce jej bude prověřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Babiš odhaluje „mafii“. Co nezaznělo v dnešních Otázkách Václava Moravce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Po ovládnutí policie Chovancem je jedno, který útvar to vyšetřuje. Lídrem ČSSD v Plzeňském kraji bude Bernard, bývalý manažer Škody Transportation,“ napsal si na Twitteru dnes dopoledne Babiš. 

A Škoda Transportation byla chvíli poté zmíněna i v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24. Babiš totiž v pátek na TV Nova uvedl, že odstupující šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta byl kvůli střetů zájmů sociálních demokratů této straně neposlušný, a to proto, že vyšetřuje kauzu kolem plzeňské společnosti. Firmu Škoda Transportation tehdy nazval jako firmu blízkou ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Toto právě Chovance rozlítilo a ministru financí vzkázal, že má říci, odkud se informaci dozvěděl. V otevřených zdrojích nelze žádnou takovou informaci podle něj dohledat, Babiš však i v dnešním vysílání Otázek Václava Moravce tvrdil, že ji odnikud jinud než z veřejných zdrojů nemá. 

Babiš zároveň i dnes zmínil propletenec vztahů, které vidí v souvislosti se Škodou Transportation a vyhranou arbitráží společnosti s Českými drahami. Zmínil totiž blízkého přítele Bohuslava Sobotky Radka Pokorného, jenž je mimo jiné i právníkem společnosti. Zároveň také několikrát zopakoval, že poradcem ministra vnitra Chovance je Miloš Růžička z PR agentury Bison & Rose. 

Babiš se v minulých dnech v rámci reorganizace policie a sloučení elitních útvarů zastával právě Šlachty. Upozorňoval právě na to, že útvar je z důvodů vyšetřování citlivých případů kolem sociálních demokratů této straně na obtíž.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…