Babiš posílil, říká další průzkum. A také něco navíc: Nic pěkného pro Piráty či Kalouska a STAN

11.12.2018 14:04 | Zprávy
autor: kas

Podle výzkumu agentury MEDIAN by Andrej Babiš nyní ve volbách získal těsně pod 30 % všech hlasů, což je více jak ODS a Piráti dohromady. Bez procenta polovina respondentů si je jistá, že by šla volit, a více než polovina lidí má jasno, že by šli volit a vědí i koho. A je zde další zklamání pro Babišovy odpůrce. I v tom nejhorším případě by podle výzkumu skončil s 21 %. A zda se TOP 09 dostane do Sněmovny je nejisté...

Babiš posílil, říká další průzkum. A také něco navíc: Nic pěkného pro Piráty či Kalouska a STAN
Foto: Median
Popisek: Sněmovní volební model listopad/prosinec 2018 agentury Median

Průzkum formou dotazníků probíhal 10. listopadu až 9. prosince 2018. Zúčastnilo se ho podle MEDIANu 1056 respondentů ve věku 18 a více let a je dle tvrzení MEDIANu reprezentativní podle základních sociodemografických proměnných jako kraj, věk, pohlaví, vzdělání či velikost obce. „Nezávislý výzkum realizuje společnost MEDIAN, s. r. o. (člen SIMAR) bez zadavatele,“ zní poslední věta před samotným průzkumem.

Jako první přináší MEDIAN model volební účasti v hypotetických volbách do Poslanecké sněmovny. 49 % uvádí, že by se zúčastnilo určitě, dalších 11,5 % spíše ano. Naopak 31,5 % je rozhodnuto k volbám nejít, nejméně bylo zastánců váhavého ne. Naměřená vůle k účasti je prý podobná té od voleb v roce 2017. „Ve zvýšené potenciální volební účasti se může odrážet fakt, že se říjnový sběr z většiny uskutečnil v období kolem komunálních a senátních voleb,“ vysvětluje MEDIAN. Přesvědčenými voliči jsou podle agentury starší respondenti spolu s těmi, kdo mají vyšší příjem či vzdělání. Váhavější jsou prý mladší lidé a ti, kdo nemají maturitu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…