Babiš promlouvá o životě v politice: Zavedl jsem hazard. Šlo mi asi čtyřikrát o život

18.10.2017 22:37

Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Prozradil např., že je připraven ujmout se role premiéra. Tím ovšem zdaleka neskončil.

Babiš promlouvá o životě v politice: Zavedl jsem hazard. Šlo mi asi čtyřikrát o život
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Dosluhující premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) byl podle Babiše slabý premiér, který nedokázal řídit vládu, ale ještě dělal ostudu. Čím? Neumí prý cizí řeči, takže při jednáních za ním musejí stát tlumočníci, což je ta ostuda. Sám Babiš umí několik jazyků a navíc prý zná celou řadu evropských politiků. Hovořil prý třeba s pravděpodobným novým rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem.

„To bude další spojenec na to, abychom řekli Macronovi a Merkelové: Prosím vás, migrace se řeší takhle!“ rozpálil se Babiš.

Celý rozhovor najdete zde.

Když se vrátil k fungování vlády, konstatoval, že vládu Sobotka v podstatě neřídil. Někteří ministři si při jednání vlády četli noviny, někteří ministři sledovali sociální sítě a nesledovali, o čem se jedná. Babiš má za to, že tohle by předseda vlády neměl dovolit. Ale Sobotka na to údajně neměl odvahu, aby ministry napomenul. Dostatečně tvrdí prý zatím byli jen pánové Václav Klaus a Miloš Zeman.

Pro Sobotku samotného dnes Babiš nemá snad jediné dobré slovo. „On je podrazák, on dělá podrazy celej život, on je bezcharakterní, bezpáteřní člověk,“ ohodnotil host končícího předsedu vlády. V minulosti se prý hodně kriticky díval na jiného sociálního demokrata – Michala Haška, ale dnes má Babiš za to, že Sobotka je horší. Šéf hnutí ANO vidí Sobotku jako studeného člověka, technokrata, který příliš není schopen lidského jednání.

Během rozhovoru Babiš také odmítl, že by byl populistou. Kdyby opravdu byl populista, nikdy nezavede elektronickou evidenci tržeb, která mu prý odlákala veliké množství voličů. „Kdyby nebylo EET, tak máme 40 procent,“ je přesvědčen o drtivém volebním výsledku ANO Babiš. EET navíc není jedinou nepopulární věcí, kterou se mu podařilo prosadit.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

„Zavedl jsem kontrolní hlášení, boj proti podvodům na DPH, ty karusely, zavedl jsem hazard,“ pokračoval v kanonádě. Měl zřejmě na mysli, že prosadil zákony omezující hazard. „Vždyť mě šlo čtyřikrát o život. To nebyla sranda. Tu ochranku já nemám jen tak z plezíru. Chtěli mě sejmout,“ pokračoval Babiš. On prý přitom nechtěl nic jiného, než jen vybrat víc peněz pro stát.

Na objednávku proti němu je prý i kauza Čapí hnízdo. „Přečtěte si náš program, prohlédněte si video o Čapím hnízdě, přečtěte si můj demagog a musíte nás volit,“ rozčiloval se dál Babiš. Čelí teď prý obrovské kampani a lynči, který cílí i na jeho rodinu, což prý v Česku nezažil ještě žádný jiný politik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…