Babiš se omluvil Kalouskovi za „ožralu zlodějského“. Ale nebyl to premiér...

30.07.2021 13:57 | Ze sítí

Soud rozhodl, že se premiér Andrej Babiš nemusí omlouvat bývalému šéfovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi za urážky, kterými ho počastoval, když ho označil za zloděje a ožralu. Na twitteru se Kalouskovi překvapivě za výroky svého otce omluvil Andrej Babiš ml. Tomu Kalousek vzkázal, že se omlouvat nemusí, protože lidé nejsou zatíženi hříchy svých otců.

Babiš se omluvil Kalouskovi za „ožralu zlodějského“. Ale nebyl to premiér...
Foto: Repro ČT24
Popisek: Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP09)

„Rozhodl jsem se, že se omluvím panu Miroslavu Kalouskovi za neslušné výrazy Andreje Babiše, že je ‚ožrala a zloděj zlodějská‘, který ‚zabil lidi cez padáky‘. Pane Kalousku, omlouvám se Vám a zvu Vás na pivo. Andrej Babiš,“ uvedl Babiš junior na twitteru.

 

 

„Milý Andreji Babiši, Vy se opravdu omlouvat nemusíte, já nevěřím, že jsme zatíženi hříchy svých otců. Ale je to od Vás moc milé a na pivo půjdu rád,“ reagoval Kalousek.

 

 

Zamítnutá žaloba na premiéra Babiše byla reakcí na slovní přestřelky z roku 2018, kdy Kalousek premiéra zkritizoval s tím, že se „bojí lidí s jinými názory, kňourá, fňuká, křivě přísahá na zdraví svých dětí, podvádí a kňučí,“ připomíná server Echo24.cz. Podle soudu ale výroky pronesené na půdě Poslanecké sněmovny nelze žalovat. „Žalovaný (Babiš) se svých výroků dopustil na půdě Parlamentu, která zaručuje maximální míru svobody projevu,“ uvedla soudkyně okresního soudu Simona Kačerová.

Rozhodnutí soudu považuje Kalousek za špatné, protože lži jsou podle něj lži i v Poslanecké sněmovně. „Na skutkové podstatě se nic nemění, ta zůstává stejná: Andrej Babiš evidentně lhal Sněmovně i veřejnosti. Zda se za to má či nemá omluvit, na to mají soudy různé názory. Takže já to rozhodně nevzdám, lhářům se ustupovat nesmí,“ uvedl Kalousek.

Podle Kalouskova právního zástupce Stanislava Balíka je to pro Babiše Pyrrhovo vítězství, protože díky rozhodnutí soudu budou moci poslanci roznášet lži i o něm samotném. „Pan premiér utrpěl Pyrrhovo vítězství, nyní v podstatě bude možné, aby kdykoliv kdokoliv na půdě Poslanecké sněmovny vykládal o komkoliv jakékoliv lži, bez možnosti toho, aby se tomu nešťastníkovi dostalo jakékoliv satisfakce. A to se samozřejmě může týkat i pana premiéra,“ uvedl Balík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

10:07 „EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

Premiér Babiš včera navštívil Maďarsko a spolu se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem si proh…