Babiš se přes své noviny pustil do pošty. Prý vypisuje podivné tendry

23.05.2015 10:20

Před pondělním jednáním vlády o již několikrát odložené novele poštovního zákona, která předpokládá, že Česká pošta by dostávala od státu více peněz, nasadil ministr financí Andrej Babiš (ANO) těžký kalibr. Státnímu podniku vyčetl, že vyhazuje peníze kvůli nevýhodně uzavřeným smlouvám. Zároveň naznačil, že firma záměrně vypisuje tendry tak, aby v nich zvítězil konkrétní dodavatel. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Babiš se přes své noviny pustil do pošty. Prý vypisuje podivné tendry
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

„Negativním příkladem z poslední doby může být zadávací řízení na nákup a plánování reklamy v médiích za zhruba 50 milionů,“ napsal Babiš v dopise, jenž adresoval ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) a který má list k dispozici.

Deník uvádí, že Babišův dopis obsahuje seznam asi 60 zakázek vyhlášených poštou za poslední rok a čtvrt. Jejich celková hodnota se blíží pěti miliardám.

Podle Babiše právě ve zmíněném tendru na mediální reklamu vypsala pošta takové podmínky, které značným způsobem omezují hospodářskou soutěž. Ve stejném duchu se vyjádřil také o zakázce na dodávku nových stejnokrojů v hodnotě 153 milionů.

Návrh poštovního zákona počítá s tím, že by vláda měla poště ročně dávat více než 1,6 miliardy korun. V opačném případě by prý pošta nemohla investovat do svého rozvoje. Podle šéfa České pošty Martina Elkána celková podinvestovanost pošty dosahuje osmi miliard korun. Premiér Sobotka se obává, aby Česká pošta, která zaměstnává na 30 tisíc lidí, nemusela vinou chybějících miliard začít s propouštěním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v Teplickém závodě o senátní křesl…