Babiš seknul Rakušana: To přece nebudu poslouchat! Přispěchali mu na pomoc

20.5.2022 12:01 odp. | Ze sítí

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyrazil svým obytným autem na Moravu. S nápisy ,Za Babiše bylo líp' voličům vypráví, co všechno by jim proplatil, kdyby byl opět premiérem a slibuje jim, že lidem zase bude líp. A přišla reakce. Dokonce taková, která některé politiky vládnoucí koalice pravděpodobně nepotěší.

Babiš seknul Rakušana: To přece nebudu poslouchat! Přispěchali mu na pomoc
Foto: Radim Panenka
Popisek: Andrej Babiš se svým obytňákem zavítal do Brna

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35547 lidí
Z jihu Moravy natočil jeho team video, na kterém Babiš popíjí pivo, v davu svých podporovatelů a postarších podporovatelek s úsměvem rozdává autogramy a dělá si jedno selfie za druhým. Na Twitteru přitom zdůraznil, že na setkání s ním chodí i mladí lidé.

„Pustiměř, Vyškov, Bučovice. Chodí spousta lidí a taky mladých! A mezi námi, žádná schůze být neměla, byla to mimořádná schůze, a kvůli zbytečnému nouzovému stavu přece nebudu poslouchat ministra neschopného zvládnout ukrajinské uprchlíky,“ prohlásil šéf ANO.

Ze Sněmovny však také zaznívá, že právě probíhá jednání dolní komory Parlamentu a Babiš by jako zvolený zástupce lidu měl být na tomto jednání přítomen, neboť to je jeho práce a k tomu ho občané zvolili poslancem.

„Ona i mimořádná schůze je práce, pane poslanče. Ale chápu, že víno, tanec a koláčky jsou lákavější. A mimochodem, my tu krizi zvládáme. Pomohli jsme 350 tisícům lidí, kteří utekli před válkou. Pomůžeme i dalším. Kdybyste si to přišel poslechnout, nemusel byste lidem takhle lhát. A až se vrátíte z té své dovolené, zeptejte se třeba i svých hejtmanů a starostů, proč je ten nouzový stav ještě potřeba. Určitě vám to rádi vysvětlí,“ napsal Babišovi na Twitteru ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Kritika zazněla i z TOP 09.

„Pane poslanče, ujasněme si to. My zvládáme statisíce válečných uprchlíků a berou si z nás příklad i naši spojenci. Vy jste byl ve zvládání covidu jednu dobu nejhorší na světě,“ zaznělo z jedné z vládních stran.

Reakce na slova Andreje Babiše

Poslankyně STAN a bývalá Rakušanova asistentka Barbora Urbanová Babiše také nešetřila.

„Díky tomu, že Vít Rakušan tady dal 340 000 lidem možnost zachránit si život před válkou a udělal to tak, jak to udělal, tak ti lidé vůbec můžou přijít. A Jan Farský měl na hlasování DVOJNÁSOBNOU účast, než vy. Udělal toho STOKRÁT víc, než vy. Užijte si dovču,“ popřála šéfovi hnutí ANO.

Reakce na slova Andreje Babiše

O slovo se přihlásila i předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09): „Říká člověk, který se bál 40 sirotků… Vy jste v životě pomohl akorát sám sobě,“ pravila předsedkyně TOP 09.

Reakce na slova Andreje Babiše

Debatu uzavřel publicista Martin Schmarcz, který vyčinil všem, kteří na Babišovu cestu po jižní Moravě vůbec nějak zareagovali. „Říkám těm koaličním politikům: Nereagujte na expremiéra, nereagujte na expremiéra, nebo se z toho zblázníte. Ale je to marný, je to marný, je to marný...,“ konstatoval.

Reakce na slova Andreje Babiše

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo a proč doporučil Mlejnka Rakušanovi. A právě teď? Bývalý zpravodajec navádí novináře k cíli

9:51 Kdo a proč doporučil Mlejnka Rakušanovi. A právě teď? Bývalý zpravodajec navádí novináře k cíli

„Chce mít vláda další měsíce ve funkci ředitele zpravodajských služeb osobu bez prověrky, kterou má …