Babiš toho hodně namluví, ale nezvládá. Gulášový socialismus. Karviná to jasně ukázala, píše Martin Schmarcz

10. 7. 2020 9:43

Výskyt lokálního ohniska koronaviru v Karviné podle konzervativního publicisty a někdejšího autora projevů Mirka Topolánka Martina Schmarcze jasně ukazuje, že Babiš situaci nezvládá. Ve skutečnosti toho prý český premiér jen hodně namluví a vede Českou republiku po cestách gulášového socialismu, jaký zažili Maďaři před rokem 1989 a částečně i Češi, Moravané a Slezané v době normalizace.

Babiš toho hodně namluví, ale nezvládá. Gulášový socialismus. Karviná to jasně ukázala, píše Martin Schmarcz
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Opoziční strany zprava i zleva předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) vyčítají, že podcenil situaci a v dolech OKD nechal rozhořet ohnisko koronaviru. Babiš se brání, že zásadní rozhodnutí neleží na něm jako na nejmocnějším politikovi v zemi, nýbrž na epidemiolozích. Profesor Roman Prymula však Babišovi připomněl, že epidemiologové jsou odborníci, které má vláda k dispozici, ale pokud není s jejich prací spokojena, může je vyměnit a radit se s někým jiným. Konečná rozhodnutí o chodu země ale tak či tak dělají politici. Od toho byli zvoleni.

Podle Martina Schmarcze situace v Karviné a Babišovo chování dokládá, že premiér situaci nezvládá. A nezvládá ji nejen z hlediska koronaviru.

Když se po volbách v roce 2013 stal ministrem financí, země se právě zotavila z krize a měla nakročeno k ekonomickému úspěchu a Babiš prý v této věci slízl smetanu, pro kterou mu připravili podmínky jeho předchůdci. Jenže tento ekonomický efekt se vyčerpal a teď, když musí Babiš řešit i ekonomickou krizi spojenou s koronavirem, podle Schmarcze ji také nezvládá.

Jak už víme z dob reálného socialismu, z podstaty nelze žít věčně. Jednou by se „systém Babiš“ zhroutil. Na další volební období to ještě mohlo s přehledem vyjít... nebýt koronakrize, která urychlila rozklad. Najednou není z čeho brát, naopak hospodářství se propadá a potřebuje injekci, jenomže my jsme v dobrých časech všechno projedli. Na rozdíl od Angely Merkelové, která teď prostě rozpustí rezervu, kterou si moudře vytvořila. Český rozpočet se naopak musí rekordně zadlužit,“ napsal Schmarcz v textu pro Info.cz.

Sečteno a podtrženo, současná krize podle publicisty ukázala, že Babiš rozhodně není politikem, který by si dokázal poradit v krizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

16:55 Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

Na konci července několik médii informovalo o tom, že italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu …