Babiš v Izraeli uctí oběti holokaustu

20.02.2019 7:31

Premiér Andrej Babiš dnes v Izraeli uctí památku obětí holokaustu, navštíví věž Ester českého architekta Martina Rajniše a Peresovo centrum pro mír a inovace. Večer delegace i s premiérem odletí zpět do Prahy. V úterý měl Babiš bilaterální jednání se svým izraelským protějškem Benjaminem Netanjahuem, navštívil firmu Mobileye, která se zabývá automatizací řízení aut, a spolu s chotí navštívil historické jádro Jeruzaléma.

Babiš v Izraeli uctí oběti holokaustu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Dopoledne Babiš v Jeruzalémě navštíví rozhlednu Ester. Dřevěná věž ve tvaru kvetoucího kaktusu stojí ve městě od roku 2017 a má symbolizovat blízký vztah Česka a Izraele a sloužit jako prostor pro přednášky a kulturní akce. Projekt zaplatila zčásti Česká republika, zčásti Izrael, ale byl financovaný i z veřejné sbírky, podílel se na ní i autor. Letos české Ministerstvo kultury oznámilo, že vyčlení na přestěhování věže 1,5 milionu korun. Pokud by věž nebyla přemístěna, musela by být odstraněna, uvedlo ministerstvo s tím, že od začátku měla věž na místě stát po dobu určitou, mimo jiné protože svou výškou nesplňuje limity dané oblasti.

Následně premiér uctí památku obětí holokaustu u památníku Jad vašem v Jeruzalémě. Jeho posláním je uchovat památku více než šesti milionů židovských obětí nacistického vyhlazování.

Premiér se pak přesune do Tel Avivu, kde ho mimo jiné čeká pracovní oběd se zástupci podnikatelské a vědecké sféry. Následně navštíví Peresovo centrum pro inovace a mír, které se věnuje programům v oblasti inovací, sportu, zdravotnictví, obchodu a ochrany životního prostředí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…