Babiš v Izraeli uctí oběti holokaustu

20.02.2019 7:31

Premiér Andrej Babiš dnes v Izraeli uctí památku obětí holokaustu, navštíví věž Ester českého architekta Martina Rajniše a Peresovo centrum pro mír a inovace. Večer delegace i s premiérem odletí zpět do Prahy. V úterý měl Babiš bilaterální jednání se svým izraelským protějškem Benjaminem Netanjahuem, navštívil firmu Mobileye, která se zabývá automatizací řízení aut, a spolu s chotí navštívil historické jádro Jeruzaléma.

Babiš v Izraeli uctí oběti holokaustu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Dopoledne Babiš v Jeruzalémě navštíví rozhlednu Ester. Dřevěná věž ve tvaru kvetoucího kaktusu stojí ve městě od roku 2017 a má symbolizovat blízký vztah Česka a Izraele a sloužit jako prostor pro přednášky a kulturní akce. Projekt zaplatila zčásti Česká republika, zčásti Izrael, ale byl financovaný i z veřejné sbírky, podílel se na ní i autor. Letos české Ministerstvo kultury oznámilo, že vyčlení na přestěhování věže 1,5 milionu korun. Pokud by věž nebyla přemístěna, musela by být odstraněna, uvedlo ministerstvo s tím, že od začátku měla věž na místě stát po dobu určitou, mimo jiné protože svou výškou nesplňuje limity dané oblasti.

Následně premiér uctí památku obětí holokaustu u památníku Jad vašem v Jeruzalémě. Jeho posláním je uchovat památku více než šesti milionů židovských obětí nacistického vyhlazování.

Premiér se pak přesune do Tel Avivu, kde ho mimo jiné čeká pracovní oběd se zástupci podnikatelské a vědecké sféry. Následně navštíví Peresovo centrum pro inovace a mír, které se věnuje programům v oblasti inovací, sportu, zdravotnictví, obchodu a ochrany životního prostředí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…