Babiš vtipkoval o diplomkách a poslancích. Kalousek okamžitě odpověděl vtipem o lustračním osvědčení

17.07.2018 22:21

V krátkém časovém intervalu po sobě v Babišově vládě skončili Petr Krčál (ČSSD), jenž se rozhodl odejít z čela Ministerstva práce a sociálních věcí, a Taťána Malá, která před pár dny rezignovala na post ministryně spravedlnosti, oba kvůli podezření z plagiátorství. Premiér nyní doufá, že zbytek vlády má diplomové práce v pořádku. „Myslím, že bychom mohli klidně prověřit všechny diplomky poslanců,“ zažertoval Babiš a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vypálil.

Babiš vtipkoval o diplomkách a poslancích. Kalousek okamžitě odpověděl vtipem o lustračním osvědčení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Krčál ohlásil svou rezignaci

Pokud by na prověření všech diplomových prací došlo, možná by se takových opisovatelů našlo více. „Myslím, že bychom mohli klidně prověřit všechny diplomky poslanců. Možná bychom se něco dozvěděli a doufejme, že bychom pak byli usnášeníschopní,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz pobaveně předseda vlády.

Toho se hned chytil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, kterého premiér pořádně namíchl, když jej během středeční schůze k vyslovení důvěry vládě nazval „ožralou“ a „zlodějem zlodějským“. „Mohli bychom zkontrolovat diplomky všech poslanců, zažertoval Babiš. Což diplomky, ale mohli bychom zkontrolovat všechna lustrační osvědčení. To by bylo jistě mnohem žertovnější...,“ napsal ve svém příspěvku na facebookovém účtu.

Vláda Andreje Babiše přišla kvůli opisování už o dva ministry. Skončila ministryně spravedlnosti Taťána Malá, která se prý dopustila plagiátorství ve dvou diplomových pracích. V úterý pak rezignoval sociální demokrat Petr Krčál, kterého v čele Ministerstva práce a sociálních věcí nahradí jiná členka ČSSD, a sice Jana Maláčová.

Původní text ZDE.

„Rezignace pana Krčála byla jediným možným řešením, hlavně poté, co minulý týden za podobnou věc odstoupila paní Malá,“ komentoval konec Krčála předseda vlády. Kalousek zase u Krčála ocenil, že se k situaci postavil důstojně. „Dlužno uznat, že Petr Krčál vystoupil důstojně. Přeji mu hodně štěstí a úspěchů v dalším životě,“ komentoval Krčálův odchod na Twitteru. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …