Babiš vytočil profesorku Dvořákovou prosazováním úřední maturity: Bych se dostal ke korytu, netřeba mi maturitu. Pro společnost devastující

09.03.2021 21:15

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že tradiční maturity nejsou nutné, protože je zaměstnavatelé stejně nevyžadují. Politoložka a profesorka Vladimíra Dvořáková je jeho slovy značně zaskočena. Na svém facebooku se do předsedy vlády pořádně opřela, jeho nápad bude devastující pro celou společnost.

Babiš vytočil profesorku Dvořákovou prosazováním úřední maturity: Bych se dostal ke korytu, netřeba mi maturitu. Pro společnost devastující
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková
reklama

Podle Babiše zaměstnavatelé neřadí maturitu na první místo, ve videu na svém facebooku ujišťoval, že to ví z vlastních zkušeností. Nahrazení tradiční maturitní zkoušky úřední formou podle jeho přesvědčení pomůže studentům zvládnout stres a napětí, v jakém se kvůli pandemii nemoci covid-19 nacházejí. 

S nápadem na letošní úřední maturitu, tedy že by studenti dostali maturitní vysvědčení na základě průměru za celé své studium střední školy, přišel Babiš v tomto týdnu.

„Zaměstnával jsem 35 000 lidí a nikdy jsem se na maturitu neptal. Zeptal jsem se: Máš schopnost učit se novým věcem? Máš schopnost a chceš pracovat? Máš nějaké cíle? Máš nějaké sny? Jsi urputný? Umíš cizí jazyky? Jaké máš zkušenosti, co jsi dělal mimo školu?“ uvedl premiér, co je podle něj při hledání zaměstnání podstatnější než maturita.

Mnozí s ním však nesouhlasí. Například profesorku Dvořákovou premiérův nápad doslova vytočil doběla.

„Maturita zaměstnavatele prý nezajímá. Tak aspoň víme, podle čeho si odborníky na ministerstva premiér (ne)vybírá,“ napsala na svém facebooku.

Úřední maturity budou mít negativní dopad na celou společnost. „Diskuse o podobě maturit má smysl, úřední maturita je naprostý nesmysl s devastujícími účinky na celou společnost,“ konstatovala a připsala také: „Bych se dostal ke korytu, netřeba mi maturitu.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

10:46 Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyčinila pořadu Newsroom ČT24. Kvůli zpěvákovi Janku Ledeck…