Babiš: žádné uprchlíky z Blízkého východu přijímat nemůžeme. Už to prostě nejde

16.01.2016 12:22

Příliv uprchlíků do Evropy se musí natvrdo zastavit v Turecku před evropskými hranicemi, a ne jen zmírnit. A situace kolem migrační krize se natolik změnila, že o přijímání uprchlíků z Blízkého východu v ČR nemůže být vůbec řeč. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš to řekl v rozhovoru, který poskytl dnešnímu vydání deníku Právo, ukázku z něj přinesl server Novinky.cz.

Babiš: žádné uprchlíky z Blízkého východu přijímat nemůžeme. Už to prostě nejde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

„Příliv uprchlíků se musí natvrdo zastavit v Turecku před evropskými hranicemi. A musí se zastavit úplně, ne zmírnit. Vždyť v současnosti denně přes Slovinsko projdou tři tisíce lidí,“ prohlásil Babiš s tím, že je přesvědčen, že dojde na jeho slova, že je třeba zavřít schengenskou hranici. Ta podle něj musí fungovat stejně jako mezi Slovenskem a Ukrajinou nebo Maďarskem a Srbskem.

Celá ukázka z rozhovoru s Andrejem Babišem je ZDE

Nutné je také bojovat i proti pašerákům. „Není možné, aby v Izmiru policie dohlížela na kšeftování s gumovými čluny, když Turecko od EU dostane tři miliardy eur,“ podotkl s tím, že pokud některé země uprchlíky ještě chtějí, „ať si je přeberou v Turecku a pak letecky přepraví k sobě“. Evropa by podle něj měla vyslat vzkaz, že je plno a aby další lidé nechodili.

At si Němci migranty sami zvládnou, když si je pozvali

Ohledně problémů s migranty, kteří už v Evropě jsou, jak ukázaly silvestrovské útoky na ženy v řadě německých měst, Babiš uvedl, že jde o problém Německa. Němci o něm totiž říkají, že ho zvládnou. „Ať to tedy udělají a ať nám nevnucují svoje rozhodnutí, že někoho pozvali,“ řekl.

A poukázal na to, že po Německu se prochází na 300 tisíc neregistrovaných uprchlíků. „Situace se dnes zásadně změnila. Nemáme povinnost a podle mě v této chvíli ani nemůžeme vůbec nikoho přijímat,“ prohlásil s tím, že odpovědností politiků je v prvé řadě zaručit bezpečnost našim občanům a až pak uvažovat o případné solidaritě s uprchlíky.

Naše firmy chtějí Vietnamce, Mongoly a Ukrajince

Podle Babiše naše firmy migranty potřebují, ale jen ty, které si samy vybraly. „Naše firmy čekají na pracovní povolení pro Vietnamce, Mongoly a Ukrajince. Uprchlíci z Blízkého východu přišli do Evropy náhodně, a navíc je řada z nich nepoužitelná. Vždyť i německá ministryně práce Nahlesová prohlásila, že ani každý desátý uprchlík není schopen vykonávat svou práci nebo není dokonce kvalifikovaný, aby mohl být vyučen,“ uvedl Babiš.

Ohledně toho, že tento týden povečeřel na Hradě s Milošem Zemanem prozradil, že od prezidenta dostal tři šupiny z kapra pro štěstí. Naopak Zeman dostal od Babiše 110 let starý koňak.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…