Babiš zhodnotil své schopnosti: V červenci jsme měli půl procenta. To nedokázal nikdo jiný v Evropě

18.01.2014 10:52

Dva rozdílné světy. Čerstvý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO). Byť mají zatím dobré vztahy, již řeší spory o náměstky v Babišových resortech. Šéf ANO to přiznává v rozhovoru pro Právo, ve kterém mimo jiné tvrdí, že je politika jeho největší životní trauma.

Babiš zhodnotil své schopnosti: V červenci jsme měli půl procenta. To nedokázal nikdo jiný v Evropě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Vztah mezi čerstvým premiérem Sobotkou a Babišem považuje šéf ANO za dobrý. I když jsou oba z úplně jiného světa. „Často mi nerozumí a také se mě ptá, kde na svoje plány chci vzít peníze,“ říká Babiš pro Právo s tím, že poslední dobou je menší neshoda v názorech na Sobotkovy náměstky Babišova ministerstva. Podle Sobotky je to prý tradice.

Šéfovi Agrofertu se političtí náměstci principiálně nelíbí. Podle Babiše jde hlavně o to věcem rozumět. „I při hledání ministrů jsem se snažil nejdříve hledat odborníky,“ míní. I prezident Zeman razí názor, že by v křeslech resortů měli sedět odborníci.

Ach, ty kecy ve sněmovně...

Sám Babiš proto poukazuje na svůj životopis. Stačí si prý porovnat jeho život s ostatními politiky. „Sice nic neumím, ale loni v červenci mělo ANO 0,5 procenta a to, co jsme dokázali, v Evropě nedokázal nikdo. A kdybych nebyl původem Slovák, dobře mluvil česky a neměl špatný kádrový profil, tak jsme mohli dostat 30 procent hlasů,“ říká pro Právo Babiš.

Politika prý nikdy nebyla jeho životním cílem. „Je to moje největší trauma,“ přiznává šéf ANO s tím, že ji dělá jenom proto, že odmítá žít ve státě, kde nějací „veksláci a pumpaři“ řídí stát a kradou daně. Kdyby dnes porovnal Františka Mrázka a některé dnešní politiky, tak to byl ještě slušný člověk.

„Politika mě vůbec nebaví,“ říká Babiš v rozhovoru pro noviny, „ty kecy ve sněmovně, jak se politici předvádějí před kamerami a jak lidem vymývají mozky.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …