Babišova kritika mi nevadí, říká šéf kontrolorů. A prozradil, jak na něj útočili Kalousek nebo Topolánek

04.08.2018 7:36

Prezident NKÚ Miloslav Kala se ohradil proti kritice od premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten jej sepsul za to, že si dovolil kritizovat rozpočtovou politiku vlády v roce 2017. Píší o tom Lidové noviny.

Babišova kritika mi nevadí, říká šéf kontrolorů. A prozradil, jak na něj útočili Kalousek nebo Topolánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další host OVM prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miroslav Kala

Kala se nechal slyšet, že rozpočtová politika vlády v roce 2017 byla nejméně proinvestiční za posledních 12 let. Toto tvrzení následně přimělo šéfa hnutí ANO k tomu, aby jej označil za účelové. „Takové chování šéfa NKÚ je nepřijatelné. Má být neutrální, nadstranický a nepolitikařit,“ uvedl Babiš. 

Kalovi však premiérova slova nevadí. Prý v minulosti čelil i horším vyjádřením, například ze strany někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Horší slova prý volil i Petr Nečas či Mirek Topolánek (ODS). Zároveň však Kala zdůraznil, že se chová nadstranicky a neutrálně.

Kala svá kritická slova napsal prezidentu Zemanovi, když mu zasílal výroční zprávu za rok 2017. Jeho největší výtka mířila na tuzemský veřejný sektor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

22:22 Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

„Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety, trčí celé …