Babišova kritika mi nevadí, říká šéf kontrolorů. A prozradil, jak na něj útočili Kalousek nebo Topolánek

04.08.2018 7:36

Prezident NKÚ Miloslav Kala se ohradil proti kritice od premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten jej sepsul za to, že si dovolil kritizovat rozpočtovou politiku vlády v roce 2017. Píší o tom Lidové noviny.

Babišova kritika mi nevadí, říká šéf kontrolorů. A prozradil, jak na něj útočili Kalousek nebo Topolánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala
reklama

Kala se nechal slyšet, že rozpočtová politika vlády v roce 2017 byla nejméně proinvestiční za posledních 12 let. Toto tvrzení následně přimělo šéfa hnutí ANO k tomu, aby jej označil za účelové. „Takové chování šéfa NKÚ je nepřijatelné. Má být neutrální, nadstranický a nepolitikařit,“ uvedl Babiš. 

Kalovi však premiérova slova nevadí. Prý v minulosti čelil i horším vyjádřením, například ze strany někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Horší slova prý volil i Petr Nečas či Mirek Topolánek (ODS). Zároveň však Kala zdůraznil, že se chová nadstranicky a neutrálně.

Kala svá kritická slova napsal prezidentu Zemanovi, když mu zasílal výroční zprávu za rok 2017. Jeho největší výtka mířila na tuzemský veřejný sektor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a tzv. mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne tak…