Babišovi nelze plně věřit. Komentátor k tomu uvádí tři důvody

20.09.2011 16:40

Podle komentátora Martina Komárka by Češi neměli brát tak vážně slova miliardáře Andreje Babiše. Je prý stejně ovlivněný korupcí jako ti, o kterých to šíří. Jeho řeči jsou na stejné úrovni jako štamgastů z hospody.

Babišovi nelze plně věřit. Komentátor k tomu uvádí tři důvody
reklama
„Jeden z našich 'nových Čechů', miliardář Andrej Babiš, tvrdí, že Česko připomíná Palermo. Když promluví miliardář, jsou lidé zvyklí poslouchat víc, než když jim totéž říká v hospodě Na Růžku Pepa Tvaroh. V tomto případě by neměli," pouští se do kritiky Martin Komárek z MF Dnes.

Uvádí hned tři důvody, proč by lidé neměli brát tak vážně výroky Andreje Babiše. Ten tvrdí, že korupci v Česku zavinili Mirek Topolánek, Pavel Bém, Marek Dalík, Aleš Řebíček a Martin Roman.

„Kdybyste totiž mluvili s některým člověkem, které jmenuje Babiš, dozvěděli byste se totéž o něm. Dozvěděli byste se, že největší "obchody" s podnikateli uzavíral ve zlatých starých časech politicky poněkud naivní, ale jinak zdatný Stanislav Gross. A co by vám řekli, kdybyste se zeptali, kdo stál za jeho kartelem podnikatelů a politiků? Nemusíte hádat dvakrát. Prý Andrej Babiš," uvádí Komárek první důvod.

Související: V Česku je korupce neúnosná, prohlásil podnikatel Babiš

Dalším důvodem prý je, že se Babiš omezuje jen na tlachy a morální rozhořčení. Sám řekl pro Hospodářské noviny: "Lidi, kteří by o tom chtěli mluvit, se bojí, že budou označeni za blázny. Že místo podstaty věci se budou prošetřovat cesty, jak se ke svým informacím dostali. Že jim někdo bude dělat problémy."

Třetí důvod je prý logický rozpor. „Náš bohatec vlastně říká: Bez korupce se tu nedá uzavřít takřka žádný obchod. Sám však uzavírá obchody za stamiliony. Je on taková výjimka, nebo taky občas dá těm, co rádi berou - tedy, jak říká, politikům, soudcům a policii?" ptá se Komárek.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…