Babišovi ve sněmovně Pirát vypnul mikrofon

05.12.2019 16:11 | Zprávy
autor: mp

Předsedající Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti) dočasně vypnul při dnešních interpelacích premiérovi Andreji Babišovi (ANO) mikrofon. Důvodem bylo to, že Babiš mluvil o auditu Evropské komise k jeho údajnému střetu zájmů místo o svém postoji k Istanbulské úmluvě, na který byl dotazován, napsala ČTK.

Babišovi ve sněmovně Pirát vypnul mikrofon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Pikal projevil na situaci jasný názor

Pikal před tím ministerského předsedu několikrát vyzýval, aby se držel tématu. Interpelující poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra) ale následně místopředsedovi dolní komory Parlamentu vytkla, že měl vynucovat odpověď od premiéra důsledněji.

Majerová Zahradníková úmluvu proti domácímu a sexuálnímu násilí kritizovala, usiluje podle ní o rozvolnění azylového systému, zasahuje do práv rodičů a posiluje genderovou ideologii. Babiš si místo odpovědi na její interpelaci nejprve postěžoval na to, že na něho míří jen tři dotazy. „Je to trapné,“ řekl Babiš, který bývá opozicí pravidelně kritizován právě za neúčast při interpelacích.

Následně začal premiér mluvit o auditu, o němž poslanci debatovali z podnětu části opozice v čele s Piráty dopoledne. Z dopoledního jednání Sněmovny se Babiš z pracovních důvodů omluvil. "Babiš nemá žádný střet zájmů a Česká republika nebude nic vracet," zopakoval ministerský předseda. Postěžoval si, že ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) dopoledne v podstatě nedostala slovo „Nechápu, o co tady jde,“ podotkl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivana Váňová, MBA byl položen dotaz

Strana

Proč jste změnili logo, ale název strany ne? Nemyslíte, že je tak trochu zastaralý a třeba slovo křesťanská může řadu voličů odradit? I to lidová je takové zvláštní. Mě jako první napadne lidové milice

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bezpečnostní riziko.“ Z Německa jdou miliony extrémistickým neziskovkám

4:44 „Bezpečnostní riziko.“ Z Německa jdou miliony extrémistickým neziskovkám

Z německého státního rozpočtu proudí desítky milionů korun do pražské kanceláře Nadace Rosy Luxembur…