Babišovy noviny rozvířily kauzu diplomové práce policejního náměstka Laubeho

24.07.2016 14:46

Posudek z oboru písmoznalectví poukázal na diplomovou práci náměstka policejního prezidenta Zdeňka Laubeho. Podpis oponenta na diplomce prý není pravý, tvrdí znalec. Ten však trvá na svém, že je jeho. Píše to server Lidovky.cz.

Babišovy noviny rozvířily kauzu diplomové práce policejního náměstka Laubeho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vozy

Na sporný podpis upozornil server již letos v březnu. Posudek si nechala vyhotovit Policejní akademie, kde Laube studoval. I přestože znalec disponoval několika desítkami podpisů k porovnání, podpis za zfalšovaný považovat nechce. Tvrdí pouze to, že s největší pravděpodobností nepatří hodnotiteli práce. 

Podpis oponenta Petra Kroupy ve čtyřicetistránkové diplomové práci Úloha práva a policie ve světle Schengenských dohod se běžným okem liší od toho, který běžně používá. Práce byla připuštěna k obhajobě, neboť podle Kroupy i vedoucího Daga Sedláčka splňovala všechny požadavky.

Původní text ZDE.

„Znalecký posudek konstatoval, že sporný podpis na oponentském posudku není s vysokou mírou pravděpodobnosti podpis Petra Kroupy. Kroupa před vyhotovením a znovu po vyhotovení posudku písemně prohlásil, že jde o jeho pravý podpis,“ uvedl prorektor Policejní akademie pro vnější vztahy František Hřebík. K podpisu se také vyjádřila znalkyně oslovená serverem Lidovky.cz Helena Hornychová. Ta konstatovala, že v předložených podpisech převažují rozdílné znaky. Upozorňuje například na rozdílné psaní písmena K, tvar spodní linie a výškový průběh středního písma.

Kroupa se k celé věci vyjadřovat nechce, i přestože stále tvrdí, že jde o jeho podpis. „Pan Kroupa dvakrát písemně prohlásil, že podpisy na oponentském posudku a i na protokolu o obhajobě diplomové práce jsou jeho pravé podpisy,“ řekl Hřebík.

Podpis však není jediným sporným předmětem diplomové práce. Otazníky vzbuzovaly i rozsah práce či citování zdrojů. Laube se však brání, že rozsah stran měl dán katedrou. „Vedoucí práce poté v průběhu psaní text korigoval, kolik má být teorie a kolik praxe,“ řekl Laube letos v březnu.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…