Babišův muž pro boj s hazardem: Automaty zmizí z hospod

24.08.2014 21:51

Na rezortu financí se do finální podoby dostává zcela nový loterijní zákon. Ačkoli ho Babišův rezort hodlá představit až v říjnu, server iHNed.cz přináší informace o tom, že se podnikatelé v této oblasti musí připravit na další zákazy. Výherní automaty by se již brzy měly objevovat jen v několika málo k tomu určených podnicích a z ostatních zcela zmizet.

Babišův muž pro boj s hazardem: Automaty zmizí z hospod
Foto: Archiv OZ
Popisek: Právník a bojovník s korupcí Ondřej Závodský
reklama

Ministerstvo financí hodlá vytlačit výherní automaty z restaurací a hospod. Tento nápad se těší i podpoře provozovatelů těchto zařízení. Na příště by mělo být možné oddávat se hazardu jen v k tomu určených kasinech, jak to funguje i v Polsku či ve Francii. V jiných podnicích je už hráči nenajdou.

120 miliard za rok

„Ano, v té současné verzi zákona je hazard v takových provozovnách zcela zakázaný," potvrdil náměstek Ondřej Závodský, pod kterého tahle oblast na ministerstvu spadá.

Návrh vychází vstříc expertům na závislost na hazardu, kteří upozorňují na to, že počet rizikových míst je třeba maximálně omezit. Proti nejsou ani restauratéři či hoteliéři. Naproti tomu nemalé části z nich vadí jiný vládní nápad - totiž úplný zákaz kouření v restauracích.

Rozhodně proti ale zřejmě budou společnosti, které na hazardu profitují. Stojí za pozornost, že Češi v tomto odvětví protočí až 120 miliard ročně. Podnikatelé v tomto odvětví připomínají, že na umístění automatů profitují i hospodští, neboť z jednoho automatu mohou získat až 20 tisíc korun měsíčně. „Takže hodně hospod, hlavně v menších městech nebo vesnicích, může skončit," namítl Zdeněk Barták ze sdružení UNASO, které zastupuje provozovatele klasických automatů, videoterminálů i majitele kasin.

Ministerstvo má také v plánu napříště omezit nejen místa, kde půjde hrát, to už dnes redukuje řada měst a obcí s pomocí vlastních vyhlášek, ale také výši částky, kterou půjde „za večer“ prohrát. Dnes jde o tisíce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml. si vyšlápl na chvilkaře. Je tu dopis. Bude zajímat Poláky i Maďary

15:54 Klaus ml. si vyšlápl na chvilkaře. Je tu dopis. Bude zajímat Poláky i Maďary

Lídr Trikolóry Václav Klaus ml. se razantně vymezuje proti slovům spolku Milion chvilek pro demokrac…