Bakalo, odevzdej peníze z bytů OKD na provoz dolu, navrhl Zeman. A ministr k tomu říká...

25.09.2013 10:42

Návrh financovat provoz Dolu Paskov z výnosů bytů RPG byty byl hlavním tématem rozhovoru s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Cieńciałou v Hospodářských novinách. Podle něj se musí posoudit, jak je ve skutečnosti Zemanův návrh reálný a také uvedl, že je to jen jeden z návrhů, které bude vláda projednávat.

Bakalo, odevzdej peníze z bytů OKD na provoz dolu, navrhl Zeman. A ministr k tomu říká...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała
reklama

Stát dal najevo, že podle jeho představ by se mělo v Dole Paskov razit nejméně do konce roku 2016 na náklady OKD. „Současná pozice je pouze doporučením. Čeká se na to, s čím přijde pan Bakala za panem prezidentem a za vládou. Zatím je to pouze naše přání,“ říká Jiří Cieńciała.

OKD dalo ovšem opakovaně najevo, že financovat těžbu po roce 2014 nechce. Hospodářské noviny zajímalo, zda ministr považuje za reálné, aby RPG byty převedly bytový fond na Moravskoslezský kraj - a ten by pak z výnosů dotoval těžbu. „Je to varianta a přání. Má ale spoustu legislativních, majetkových dopadů. Musí se přebrat, co je reálné a co nereálné. Na první pohled je to krásná myšlenka, ale je tam spousta složitostí,“ míní ministr Cieńciała.

Pro HN Jiří Cieńciała uvedl, že on sám je pro každé řešení, které pomůže zachovat práci. „A je třeba se zeptat lidí, jestli ještě nějakou dobu chtějí dýchat vzduch, který nyní v Ostravě dýchají. A nebo jestli chtějí od zítřka čistý. To prostě není otázka pouze politiků, ale i obyvatel,“ myslí si ministr a říká, že není jednoduché najít řešení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…