Bárta: Česku snížili rating. Kalousek se chlubit nebude

29.07.2012 11:55

Společnost Dun & Bradstreet snížila České republice rating o dva stupně. Podle poslance Věcí veřejných Víta Bárty to znamená, že prostředí pro investory v Česku již není tak příjemné jako dříve.

Bárta: Česku snížili rating. Kalousek se chlubit nebude
Foto: tan
Popisek: Vít Bárta v nedělní Partii na Primě

 „Tato významná světová poradenská společnost hodnotí riziko návratnosti investic. Spolu s výnosností investic tento parametr tvoří základ pro rozhodování každé zahraniční společnosti, zda navázat takto zásadní spolupráci s ekonomikou naší země,“ vysvětluje Bárta.

Poslanec říká, že podle agentury je Česko ve středu Evropy, ale nedokáže si zajistit ani růst HDP, ani politickou stabilitu. „bsence kvalitní moderní legislativy, degradace školství a neslábnoucí bujení korupce a byrokracie pak tento obrázek zcela dokreslují,“ uvádí Bárta.

Přitom agentura Moody’s potvrdila Česku vysoký rating A1. Rozdíl je podle Bárty v tom, že Moody’s hodnotí veřejné finance, Dun & Bradstreet především stav naši ekonomiky. „Lze tedy učinit závěr, že počínání současné vlády sice uklidňuje mezinárodní investory, které jí půjčují peníze na dluh, ale za to značně odrazuje mezinárodní investory, jež by chtěli vložit své peníze do domácí ekonomiky,“ píše Bárta.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…