Bárta vrací Škárkovi úder: Byla to jen půjčka a ne první

06.04.2011 20:55

Ministr dopravy Vít Bárta uspořádal krátkou tiskovou konferenci, kde se pokusil vyvrátit obvinění poslance Škárky. Hájil se i blízkým osobním vztahem. Škárka to odmítá.

Bárta vrací Škárkovi úder: Byla to jen půjčka a ne první
Téměř veřejné zdiskreditování Věcí veřejných, tak by se dalo nazvat obvinění poslance Jaroslava Škárky, který podal ve středu trestní oznámení na své bývalé kolegy z Věcí veřejných a obvinil je z uplácení a tajného sledování radních Prahy 1.

Vážná nařčení dementoval faktický šéf strany a ministr dopravy Vít Bárta až ve večerních hodinách. Jeho argumenty se nesly v patetickém podtónu.

„Začnu tím, že chování Škárky je pro mě velkým zklamáním. Jeho výrokům vůbec nerozumím. Pan Škárka byl mým blízkým člověkem, se kterým mě spojovala nejen stranická příslušnost, ale i přátelství. Tady v tom domě jsme vypili mnoho lahví vína," začal krátkou tiskovou konferenci Bárta v parku před svým bytem na Klárově.

Sledujeme téma Peníze za mlčení ve VV

Pouhá osobní výpomoc 

Škárkovo tvrzení, že se snažil Bárta koupit jeho podporu 170 tisíci, dementoval tím, že se jednalo pouze o osobní výpomoc v těžké životní chvíli kamaráda. O zmiňovanou finanční výpomoc byl údajně před svědky požádán.

„Kategoricky odmítám, že bych si od něj kupoval jakoukoliv protislužbu, jakoukoliv loajalitu, jakoukoliv prosbu," řekl.

Dále dodal, že to nebyly první peníze, které Škárkovi půjčil. Údajně mu měl půjčovat po volbách v roce 2006 dokonce na oblečení. „Z jeho strany muselo jít o cílenou a promyšlenou konstrukci, která by mě i stranu diskreditovala". Prohlásil také, že to nebyl jediný poslanec, který jeho půjček využíval.

Škárka ale označil Bártovi argumenty za naprostý nesmysl a tvrzení, že šlo o osobní výpomoc striktně odmítl.

Sledování s dobrým úmyslem 

Nařčení ze sledování radních komentoval Bárta v krátkosti s tím, že pouze pomáhal časopisu Pražan rozkrývat podezřelé kauzy Prahy 1. „Snažím se v celé kauze vyznat. Řadě indicií nechci uvěřit. Je to velmi složitá situace," dodal.

Závěrem informoval, že během čtvrtku a pátku hodlá informovat poslanecký klub a rekonstruovat některé události.

Jeho obranu nakonec nepodpořil ani předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který byl  hostem pořadu Hyde park. "Působí to dost komicky. Stačilo ukázat smlouvu o půjčce, nebo je snad možné, že úspěšný podnikatel půjčuje částky bez řádné smlouvy."

Ústní smlouva na 170-ti tisícovou částku by prý ukazovala jedině na absenci jeho kvalifikace. "Pomoc řadě poslanců, to bych se opravu divil," řekl Rychetský v ČT.

Dále čtěte:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…