Bárta září v médiích. John se naopak propadá

12. 9. 2010 9:01

Ministr dopravy Vít Bárta a ministr vnitra Radek John podle společnosti Newton září na mediálním poli. V žebříčku nejvíce medializovaných politiků obsadili stříbrnou, respektive bronzovou příčku. Zlato si odnesl premiér Petr Nečas.

Bárta září v médiích. John se naopak propadá
reklama

Podle posledního měření Newton media v týdnu od 23.8 do 29.8 bylo pořadí v první pětce následující: Petr Nečas, Vít Bárta, Radek John, Václav Klaus a Miroslav Kalousek. Zatímco většina politiků drží své příčky stabilně, v případě Víta Bárty jde o kometový postup.


 


Ještě v červnu měl pouhých 750 výstupů. Zato v červenci jich bylo už 2 103 a za srpen dokonce 2 914. Bárta, co se nárůstu medializace týká, Nečase dokonce předběhl. Premiér sice v červnu zaznamenal 7 168 citací, což bylo bezkonkurenčně nejvíc, v červenci jich ale ubylo na 5 189, tedy o 1 979. Za srpen jméno Petra Nečase opět zaznamenalo nárůst na 6 602 výstupů.

Paroubek? Špatné

Velmi zvláštní situaci zažívá předseda Věcí veřejných a ministr vnitra Radek John. Ačkoli bylo jeho jméno spojováno se škrty na resortu a s protesty policistů, média o jeho postavu evidentně ztrácejí zájem. Za červen měl Radek John 3 504 výstupů, za červenec 2 450 a v srpnu pád pokračoval na 2 260 výstupů. Propad vzhledem k červnu byl tedy o 1 244 materiálů.Ještě hůř například dopadl bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek, který od června do srpna ztratil 1 608 výstupů, když v šestém měsíci roku zaznamenal 3 136 výstupů v osmém měsíci 1 528. I přesto se poslanec sociální demokracie v posledním srpnovém měření dostal do TOP 10, ač na posledním místě.

Emmerová? Ještě horší

Věci veřejné si mohou gratulovat ještě k jedné významné poctě. Tou je označení "Kometa týdne", kterou se stal poslanec Stanislav Huml, když za 7 dnů dokázal poskočit o 65 příček. Pro srovnání v měsících - Huml byl v červnu zaznamenán ve 122 článcích, v červenci ve 132 a v srpnu jich bylo 303.

Stejně výrazný meziměsíční nárůst zaznamenal také středočeský hejtman David Rath. V červenci bylo s jeho jménem spojeno 634 výstupů, v srpnu už skoro dvojnásobně - 1 237.

Naopak titul "Propadák týdne" zaznamenala poslankyně ČSSD Milada Emmerová. Ta spadla o 132 míst. Za srpen se o ní napsalo či proneslo pouhých 113 příspěvků.

Více z médií:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

7:40 „Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Miliony na podporu genderové rovnosti? Co dát ty peníze raději mat…