Bartoš: Piráti nejsou rychlokvašky!

21.10.2017 17:54

Piráti mohou slavit. Ve volbách v roce 2017 získali 22 poslanců. Předseda strany Ivan Bartoš poděkoval všem lidem, kteří odevzdali hlas jeho straně. A vysvětlil, jak teď budou Piráti postupovat dál.

Bartoš: Piráti nejsou rychlokvašky!
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátské listy
reklama

Piráti hodlají ve Sněmovně prosazovat transparentní politiku. Otevřenost je hlavním bodem, který chtějí Piráti dál rozvíjet. Ve strategii, která byla zveřejněna už před volbmi, bylo navíc stanoveno 20 bodů, které budou chtít Piráti prosazovat.

„My už zítra budeme zasedat přes den, námi zvolení reprezentanti utvoří vyjednávací tým, budeme lidi informovat o tom, kdo je v tom vyjednávacím týmu a budeme je informovat také o tom, jak jednání probíhají. Já si myslím, že nás lidé takto zvolili, takže to zjevně chtějí,“ zdůraznil Bartoš.

Piráti jsou podle Bartoše kompaktním týmem, nejsou tam žádné „rychlokvašky“, ale jen lidé, kteří pracovali na otevřenosti v obcích a na krajích a budou v tom pokračovat i ve Sněmovně. „My jsme připraveni na to být v opozici, jak to ukazujeme i v Praze,“ doplnil.

Za vůbec nejpodstatnější považují Piráti zjednodušení legislativního procesu a otevření tohoto procesu veřejnosti. Piráti chtěli změnit také registr smluv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…