Bartoš v televizi: Nejsme stranou bláznů. Chceme měnit svět k lepšímu

11.06.2014 19:31

Předseda Pirátů Ivan Bartoš před pěti dny rezignoval na svou funkci a stal se pouze řádovým členem. Věří, že se straně podaří vnitřní restart a do komunálních voleb nastoupí v plné síle. Uvedl to v pořadu Interview na ČT 24.

Bartoš v televizi: Nejsme stranou bláznů. Chceme měnit svět k lepšímu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expředseda České pirátské strany Ivan Bartoš
reklama

Bartoš zdůraznil, že jeho cílem bylo získat alespoň jedno křeslo v Evropském parlamentu. To se ale nepodařilo, proto vyvodil politickou zodpovědnost za neúspěch celé strany a odstoupil z jejího čela.

„Nejsme strana jednoho muže, Piráti nejsou strana Ivana Bartoše. Je tam celá řada schopných lidí,“ podotkl a dodal, že nejsou profesionální stranou, což neznamená jen, že politiku dělají ve svém volném čase a zadarmo, ale i to že občas šlápnou vedle.

V médiích proběhly informace, že se jádro Pirátů hádalo i kvůli penězům. „Na pirátském fóru se hádáme často, někdy je to horší než schůzky bytových družstev. Každý novinář se na to může přijít podívat sám,“ prohlásil Bartoš s úsměvem. Finance ale prý nejsou závažným problémem, mnohem více se řeší ideály, které strana prosazuje.

Jak Bartoš totiž prozradil, ve straně se vydělují dva proudy, a to umírněnější a aktivistický. „Etablovali jsme se jako reálná politická strana a mnozí nám vyčítají, že sice chceme bourat zavedený systém, ale zároveň se řídíme jeho pravidly,“ povzdychl s tím, že on se rozhodl bojovat se systémem jeho vlastními zbraněmi. Někteří členové to tak prý ale nevidí.

I člověk s dredy může dělat politiku

Bartoš je přesvědčený, že se straně podaří její vnitřní přerod, s čímž jí hodlá v roli řadového člena pomáhat. Kromě toho se chce věnovat také své vlastní kariéře, přítelkyni a malému pejskovi. Přiznal, že do vedení Pirátů věnoval spoustu svých sil a nyní si potřebuje odpočinout.

A jaký je typický člen nebo příznivec Pirátů? „Pirátem se člověk nestává, tím se člověk rodí. Takový člověk si uvědomuje důležitost svobody a práva na informace. Nejsme stranou nějakých bláznů, kteří si celé dny jen ťukají něco do počítače. Pirát chce měnit svět k lepšímu,“ nechal se slyšet Bartoš.

Bartoš je známý i svými dredy. Nechal si je prý udělat proto, že nemá rád předsudky: „Chtěl jsem prostě sdělit lidem, že i dredatý člověk s vychraptěným hlasem jako já může být studovaný a dělat politiku.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …