Bártovy krysy opouštějí loď. Pozoruhodné pojednání o osudu jednoho poslaneckého klubu

29.05.2017 21:37

Ač byl nezařazený poslanec Milan Šarapatka zvolen na kandidátce hnutí Úsvit, nyní věští poslancům této strany nepěkný konec. Označuje tuto stranu za stádo Víta Bárty. Sám odešel z poslaneckého klubu hnutí kvůli neshodám s tehdejším předsedou strany Tomiem Okamurou.

Bártovy krysy opouštějí loď. Pozoruhodné pojednání o osudu jednoho poslaneckého klubu
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.

„Předevčírem oznámil své nové angažmá ve straně Realisté pana Robejška poslanec Úsvitu Lank. Včera ‚práskla dveřmi‘ Úsvitu poslankyně Hnyková. A dokonce i pastýř Bártova ovčího stáda v parlamentu, předseda poslaneckého klubu Úsvitu Černoch by podle svých vlastních slov ‚rád ve sněmovně zůstal, a jedná proto s různými stranam“‘. Úsvit totiž, údajně proti vůli své členské základny, nebude vůbec do sněmovny kandidovat. Jinými slovy, štědré státní dotace poskytnuté Úsvitu byly úspěšně vyčerpány, a proto je třeba se posunout o dům dál,“ napsal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz poslanec Šarapatka.

Šarapatka přiznává, že byl i on zvolen do sněmovny za toto hnutí, ale opustil ji kvůli tomu, že se s Tomiem Okamurou nepohodl v pohledu na zahraniční politiku. Poslanecký klub této strany opustil dokonce jako první. Ale rozhodně to prý nebylo kvůli postupně mizejícím preferencím.

Celé vyjádření naleznete zde.

Paradoxní podle Šarapatky je, že zatímco Úsvit zkomírá, Okamurova nová strana Svoboda a přímá demokracie je na tom tak dobře, že se zřejmě do sněmovny znovu dostane. Ti, kteří Okamuru „zradili“, však podle Šarapatky „ostrouhají“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

7:14 Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

Někdejší lidovecký ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) usedne v Radě vlády pro lidská práva, kt…