Bělobrádek veřejně nakopl Andreje Babiše za nápad poslat vojska na hranice blokovat uprchlíky

26. 8. 2015 13:55

Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) dal na brífinku po jednání vlády jasně najevo, že nesouhlasí s návrhem ministra financí Andreje Babiše (ANO) na řešení uprchlické krize. Návrhy šéfa hnutí považuje za nekompetentní a populistické. Následně Bělobrádek varoval před hrozící fašizací české společnosti.

Bělobrádek veřejně nakopl Andreje Babiše za nápad poslat vojska na hranice blokovat uprchlíky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

Předseda křesťanských demokratů a vicepremiér Pavel Bělobrádek se na tiskové konferenci po jednání vlády vymezil proti Andreji Babišovi v záležitosti uprchlické krize. „Já nesouhlasím s názorem ministra financí. Mě mrzí, že tady není, ale není to z mé vůle. Tento názor není kompetentní, je populistický a není racionální,“ uhodil.

Situace je úplně jiná už jen v tom, že hermeticky uzavřít řecké ostrovy by bylo mnohem obtížnější, než je tomu například v Austrálii. Podle Bělobrádka navíc musíme pomáhat těm uprchlíkům, kteří jsou ohroženi na životě. Tisíce uprchlíků dorazily do Česka už v minulosti a situaci jsme zvládli. Když už uprchlíci dojdou až na hranice Schengenu, prý už se stejně nemají kam vrátit. Tak to alespoň vidí předseda lidovců.

Bělobrádek odpovídá čtenářům PL.cz

Tato slova zopakoval také v odpovědi jednomu ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz, jenž vystupoval pod přezdívkou ORL. Ten chtěl od vicepremiéra slyšet, zda by opravdu nebylo nejlepší Schengen uzavřít. „I v roce 2001, mimo Schengen a EU, k nám přišlo nelegálně 18 000 uprchlíků. Ano, je třeba posílit vnější hranici, hlavně však blokovat příchod uprchlíků k hranici tím, že budeme řešit situaci v uprchlických táborech.“

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Vicepremiéra proto znepokojuje fašizace společnosti, kterou sleduje právě ve spojitosti s uprchlickou krizí. „Zneklidňují mě ankety, kde mnozí říkají, že by volili Hitlera, kdyby vyřešil situaci s uprchlíky,“ varoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kecy! Topolánek se zlobí na Zemana. Padly i ,,kok*tiny”

15:59 Kecy! Topolánek se zlobí na Zemana. Padly i ,,kok*tiny”

Expremiér Mirek Topolánek má za to, že prezident Miloš Zeman vystavuje českou demokracii zátěžové zk…