Bez sociální demokracie nelze řešit krizi, řekl Fico

12.11.2011 11:37

Předseda opoziční slovenské strany SMER-SD Robert Fico na programové konferenci ČSSD prohlásil, že krize nejde řešit bez sociální demokracie. Nová vláda na Slovensku by podle něj měla být silná a stabilní a přijímat opatření na základě sociálního dialogu.

Bez sociální demokracie nelze řešit krizi, řekl Fico
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Fico
reklama
„Bez sociální demokracie není stát schopen řešit krizi. Na našem příkladu je vidět, že jsme jedinou stranou, která má ucelený program a recept na řešení krize," řekl Fico pro ČT24.

„Nová vláda musí být silná a stabilní, proevropsky orientovaná a musí přijímat opatření na základě sociálního dialogu. To za posledních 15 měsíců chybělo," vadí Ficovi.

Zavede Slovensko Jánošíkovskou daň?

Podle Fica by na Slovensku mělo být zavedeno zdaňování firem se ziskem vyšším než jedna miliarda ročně a zdanění osob, které mají příjem vyšší než milion.

„Na Slovensku už byla zavedena bankovní daň. Ale rád bych spustil iniciativu, která by navrhla zdanění finančních transakcí. Výraz Jánošíkovská daň vznikla překladem z anglického Robin Hood Tax," vysvětlil.

Na konferenci jiných stran nepojedu

Z hlediska politického je pro slovenskou sociální demokracii partnerem jenom ČSSD. To je náš oficiální partner, a proto nepřijmu pozvání na konferenci jiných stran. Fico tím na narážel na zasedání strany Jiřího Paroubka LEV 21.

Fico uzavřel rozhovor tím, že by se v parlamentě neměly ze spolupráce vylučovat strany, které mají nejvíc hlasů nebo vyhrály volby.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott pozval Havla domů... Dusné svědectví. A mnohem více

12:00 Karel Gott pozval Havla domů... Dusné svědectví. A mnohem více

Od smrti Karla Gotta právě dnes uplynul jeden rok. Při té příležitosti se na světlo světa dostala no…