Bezpečnostní prověrka chybí Bradáčové i Mečlovi. Mečl přitom tajné dokumenty četl

22.06.2012 18:37

Vyšlo na povrch, že ústecká státní žalobkyně Lenka Bradáčová ani náměstek nejvyššího státního zástupce Stanislav Mečl nemají speciální prověrku, která by jim dovolovala nahlížet do spisů s označením “tajné”. Mečl přitom už v minulosti pražské Vrchní státní zastupitelství vedl.

Bezpečnostní prověrka chybí Bradáčové i Mečlovi. Mečl přitom tajné dokumenty četl
Foto: tan
Popisek: Státní zástupkyně Lenka Bradáčová
reklama

Podle serveru Týden.cz si jako jeho šéf nechal předložit několik desítek dokumentů, které ale neměl oprávnění číst. Jeho podřízení, kteří prověrkou disponovali, mu je ale předložili.

"V současné době bezpečnostní prověrku na stupeň tajné podstupuji zhruba již čtyři měsíce," řekl serveru Mečl. Celé prověřování, které vede Národní bezpečnostní úřad (NBÚ), by mělo trvat ještě další dva měsíce.

NBÚ prověřovanou osobu například odposlouchává, zajímá se o osobní kontakty, nebo rodinné příslušníky. V neposlední řadě také kontroluje tok peněz na bankovních kontech. Například Lenka Bradáčová se podle dostupných informací může se svým pověřením “vyhrazené” pouze nakládat s odposlechy. Nedisponuje tedy ani se stupněm “D”, kdy může nakládat s “důvernými” věcmi. Bradáčová se přitom dostala na oči veřejnosti právě kvůli kauze Davida Ratha, který je podezřelý z korupce.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bidenova Amerika: Fronty na benzín, dávky, napětí s Ruskem a podpora Palestině. Daniel Vávra shrnul „úspěchy“ nového prezidenta

8:50 Bidenova Amerika: Fronty na benzín, dávky, napětí s Ruskem a podpora Palestině. Daniel Vávra shrnul „úspěchy“ nového prezidenta

Ke kritikům dosavadního úřadování osmasedmdesátiletého šéfa Bílého domu Joea Bidena pro jeho prázdná…