„Pokud se dnes vývoj v sociálně vyloučených lokalitách podcení, reálně hrozí, že za 50 let se z Ústeckého kraje stane jedno velké ghetto, kam se slušní občané budou bát vstoupit. Chceme proto mít aktuální informace primárně od ministerstva vnitra, ministerstva spravedlnosti a policie, jaká opatření v souvislosti s napjatou situací v sociálně vyloučených lokalitách připravují a diskutovat o tom, jak k řešení mohou přispět místní samosprávy i kraj,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.
Jak již bylo uvedeno, na situaci v Ústeckém kraji mají podle bezpečnostní analýzy vliv zejména sociálně vyloučené lokality, kde se soustřeďují rodiny plně závislé na státní sociální podpoře. Nízká úroveň vzdělanosti a právního vědomí těchto osob omezuje jejich možnosti uplatnění na trhu práce, což v důsledku vede k nižším příjmům a snížení jejich životní úrovně. Ve snaze zlepšit si životní úroveň se dopouštějí často trestné činnosti. Rovněž vysoká míra frustrace z praktické nemožnosti dosáhnout na statky (symbolizující v současné většinové společnosti úspěch) vyvolává u těchto osob hlubokou frustraci a agresivitu vůči svému okolí a u dospívající generace pak také vůči vrstevníkům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan