Bezpečnostní složky už musí být unavené, říká po masakru v Nice Andor Šándor

15.07.2016 8:17

K útoku v Nice, při kterém zemřelo 84 lidí, se v ČT24 vyjádřil bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor.

Bezpečnostní složky už musí být unavené, říká po masakru v Nice Andor Šándor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generál Andor Šándor
reklama

„Jsem čím dál více přesvědčen, že naše snaha třídit, škatulkovat útoky, je slepá cesta. Hlavním cílem je ublížit západnímu světu. Prostředek, který si ti lidé zvolí, je jen na nich,“ podotkl Šándor k otázce, zda šlo o čin osamělého člověka.

„Pokud jsme úspěšní proti geografické dimenzi Islámského státu, tak jsme ale absolutně nevýkonní v ideologické dimenzi,“ řekl. Francie podle něj musí řešit problémy se zahraničněpolitickou orientací a s vlastní muslimskou komunitou. „Francouzský prezident Francois Hollande se neprobombarduje k tomu, aby byla Francie bezpečnější. A to je realita. A je jen otázka, kdy to pochopí,“ navázal Šándor na slova prvního muže Francie, který po teroristickém útoku prohlásil, že teroristé rozumí jen síle a že aktivita boje francouzské armády proti islamistům bude zvýšena.

„Máme dvě možnosti. Buď budeme žít normálně a počítat s eventualitou, že se daná věc může stát, nebo se stáhneme do pozadí a pak ten život nebude o ničem. Francie je již dlouho ve výjimečném stavu, ten bezpečnostní aparát však musí být již velmi unaven,“ doplnil. Podle něj je nutné především řešení příčin, proč nás ti muslimové tak nenávidí. „Nyní jen sklízíme plody například za rozbití Iráku. Francie dostala první úder teprve poté, co se začala angažovat proti Islámskému státu,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústním soudu nemá co dělat!

9:10 Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústním soudu nemá co dělat!

TÝDEN V MÉDIÍCH Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský asi nečetl Ústavu a neví, že v ní je zakotv…