Biden dovolil Rusku zabíjet na Ukrajině. Šílená Pelosiová. Hrozba třetí světové války! Trump mocně udeřil

6.8.2022 6:55 dop. | On-line

„Biden a radikální levičáci převrátili prosperitu v chudobu,“ kritizoval exprezident USA Donald Trump současného amerického prezidenta Joea Bidena během svého projevu ve Waukeshe ve Wisconsinu. Současná administrativa dle něj zaspala na geopolitickém poli a Biden „dovolil Rusku zabíjet statisíce lidí“ na Ukrajině. Děsí ho i přístup k energetice. „Máme pod nohama více tekutého zlata než kterákoli jiná země na světě… a prosíme Venezuelu, Saúdskou Arábii a mnoho dalších zemí o ropu,“ nestačí se divit Trump. Hrozba třetí světové války je dle něj za Bidenova vládnutí reálná.

Biden dovolil Rusku zabíjet na Ukrajině. Šílená Pelosiová. Hrozba třetí světové války! Trump mocně udeřil
Foto: Repro C-SPAN
Popisek: Donald Trump během svého projevu ve Waukeshe ve Wisconsinu

Anketa

Líbí se vám kampaň, ve které SPOLU staví Babiše vedle Putina?

1%
97%
hlasovalo: 23506 lidí
Bývalý americký prezident svůj projev k podporovatelům otevřel zhodnocením cesty předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wan, kterou politička podnikla přes varování z Bílého domu a Pentagonu.

Oslavná slova Pelosiové nesdílí. Politička je podle něj „šílená“ a není podle něj jasné, proč se k návštěvě Tchaj-wanu odhodlala. „Ona je čínským snem. Dala (Číňanům) záminku. Přesně takovou záminku, kterou hledali. Všechno, na co sáhne, se promění ve… vy víte, co,“ nešetřil Pelosiovou.

Na návštěvu, jež rozpoutala silnou reakci Číny, tak Trump pohlíží podobně jako současná americká administrativa, která se snažila Pelosiovou od cesty odradit, což potvrdil i americký prezident Joe Biden, když řekl, že si armáda myslí, že její tchajwanská cesta „teď není dobrý nápad“.

S pohledem na ekonomickou situaci ve Spojených státech se však Trump již s Bílým domem neshodne. Kritizoval neustálý růst inflace, která se projevuje například ve zdražování benzínu v Americe a odmítl také tvrzení, že by Spojené státy nebyly v recesi.

Trump prohlásil, že Amerika v recesi je, což jasně ukazují data z druhého čtvrtletí, kdy americká ekonomika klesla o 0,9 procenta HDP, což byl pokles již v druhém čtvrtletí za sebou. Přestože se Spojené státy ocitly v recesi, americký prezident Joe Biden to popírá. „Spojené státy nejsou v recesi,“ snažil se na konci července Biden přepsat běžně používanou ekonomickou definici. Trump však souhlasí spíše s ustálenou definicí recese a podotkl, že doufá, že se vše nepřechýlí až do vleklé deprese.

„Biden a radikální levičáci převrátili prosperitu v chudobu,“ obořil se na administrativu svého nástupce.

Zkritizoval také Bidenův laxní přístup k řešení migrační problematiky. Mezi ilegálními migranty je podle Trumpa množství zločinců. „Ostatní státy se snaží snížit obsazenost svých věznic tím, že nejhorší kriminálníky posílají na cestu do USA. Jsme pro ně něco jako skládka. Propouštějí své vězně do naší země a vzkazují nám: ‚My už je zpátky nechceme, je drahé je zadržovat,‘“ pronesl Trump a vzpomenul na několik událostí spáchaných ilegálními migranty v průběhu letošního roku. Jmenoval například případ pobodání 76letého muže do hlavy, který se odehrál v Pensylvánii.

Skončit musí dle někdejšího prezidenta také pašování drog a zabíjení od narkokartelů společně s extrémními počty úmrtí souvisejících s požitím drog přicházejících přes americké hranice. „Umírají tisíce lidí. Myslím si, že jsme jen v loňském roce ztratili (kvůli drogám) dvě stě padesát tisíc lidí,“ míní.

„Přitom ještě před dvěma roky jsme to snížili na jedno z nejmenších čísel… Ale to jsme měli zeď na hranicích… Přesvědčil jsem tehdy Mexičany, aby nám dali 28 tisíc vojáků – taky neměli na výběr. Neudělat to, tak bychom jim tam udělali pořádný teror. Říkali: ‚Budeme moc rádi, když si vezmete naše vojáky. Je nám ctí. Zdarma, pane‘,“ líčil Trump.

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador je podle něj skvělý člověk. „Mám ho skutečně rád. Je to socialista, ale to ho automaticky nedělá špatným člověkem. To my tu máme opravdu špatné socialisty v naší zemi,“ pronesl Trump.

Změny prý potřebuje i školství. „Je čas konečně a úplně rozbít ten radikálně levicový zkorumpovaný vzdělávací kartel. Naše děti jsou v zajetí rozviklaných marxistických pedagogů. Odkud se berou?“ spustil Trump a kritiku směřoval zejména ke kritické rasové teorii či k transgenderovým tématům na amerických školách.

„Rodiče sedí doma a myslí si, že jsou jejich děti dobře vzdělávány, zatímco ony poslouchají tyto marxisty a šílence,“ obořil se s tím, že by rodiče měli dostat větší možnosti při výběru škol.

U transgenderové problematiky zůstal, když ukázal na problém výskytu přeoperovaných mužů v ženském sportu. „Tuhle jsem si říkal, že bych byl nejlepší trenér v historii ženského basketbalu… Zašel bych za (několikanásobným vítězem NBA, pozn. red.) LeBronem Jamesem a zeptal bych se ho: ‚LeBrone, přemýšlel jsi někdy o tom, že bys byl ženou? Protože já jsem trenér a chci tě mít ve svém týmu a chci získat do svého týmu pár dalších kluků třeba z NBA.‘ Měl bych nejlepší tým v historii. Nikdy by neprohráli. Vyhráli by každý zápas o 70, 80, možná 90 bodů,“ glosoval americký exprezident, podle něhož je „šílené“, co se děje s ženským sportem a to, jak nespravedlivě se k ženám přistupuje.

Dle Trumpa jsou nyní největší hrozbou pro Ameriku někteří lidé uvnitř země, a to i přesto, že varuje před velkým nebezpečím ze strany Ruska a Číny. „Pokud si nedáme pozor, skončíme ve třetí světové válce. To vám můžu říct, protože nic neřešíme správně,“ padlo.

„Máme pod nohama více tekutého zlata než kterákoli jiná země na světě… a prosíme Venezuelu, Saúdskou Arábii a mnoho dalších zemí o ropu. ‚Prosím, prosím, pomozte nám,‘ říká Joe Biden,“ kritizoval Trump a upozornil i na to, že je podle něj Amerika „radikální levicovou“ zelenou dohodou „pohlcena“.

Ostatní státy si podle něj během vládnutí Bidena dovolují to, co by si za něj nikdy nedovolily. „Jsme národ, který dovolil Rusku zdevastovat Ukrajinu a zabíjet tam statisíce lidí,“ obořil se Trump na Bidena za nezabránění ruskému zabíjení na Ukrajině a dodal, že „další na řadě jsou Čína s Tchaj-wanem“. „A to jsme ještě před dvěma lety drželi Írán, Čínu, Rusko a Severní Koreu v šachu,“ uzavřel.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusové bez morálky, vyčerpaní, poražení? Ani náhodou. Německý novinář smetl proukrajinské „experty“

22:22 Rusové bez morálky, vyčerpaní, poražení? Ani náhodou. Německý novinář smetl proukrajinské „experty“

Novinář Julian Röpcke na twitteru upozornil, že válečná realita na Ukrajině je poněkud jiná, než jak…