BigBoard žádné nové reklamní plochy nezískal, informoval pražský magistrát

01.11.2018 19:51 | Zprávy
autor: nab

Praha nepronajala společnosti BigBoard nové reklamní plochy, pouze prodloužila nájem původních a postupovala podle zákona. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Deník Právo dnes uvedl, že dosluhující rada v úterý pronajala firmě osm nových ploch a nájmy dalších prodloužila, i když vazby mezi magistrátem a společností BigBoard řeší policie. Úterní krok radních kritizují zástupci nové pražské koalice či premiér Andrej Babiš (ANO). Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v otevřeném dopisu žádá po deníku omluvu, kterou je připravena požadovat soudně. Právo se na dotaz ČTK nevyjádřilo.

BigBoard žádné nové reklamní plochy nezískal, informoval pražský magistrát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hodinový protest řidičů čtyř pražských dispečinků taxislužeb jízdou kolem budovy magistrátu. Chtěli hlavní město přimět, aby plně využívalo možnosti postihu řidičů, kteří jezdí pro alternativní přepravce typu Uber a Taxify

Z dokumentu, který rada v úterý schválila, vyplývá, že město uzavře nové nájemní smlouvy u osmi už existujících reklamních ploch, u kterých dosavadní smlouva vypršela. U dalších 19 pozemků radní rozhodli o prodloužení smlouvy formou dodatku. Ve všech případech bude nájem uzavřen na neurčito a smlouvy obsahují možnost výpovědi bez udání důvodu, pro kterou stanovují výpovědní lhůtu jednoho roku.

Podle mluvčího magistrátu nebylo u nově uzavřených smluv nutné vypisovat výběrové řízení. „Smlouvy byly v minulosti uzavřeny na základě výběrového řízení podle nejvýhodnější ceny,“ uvedl a dodal, že zvolený postup je v souladu se zákonem a úřad o něm informoval na úřední desce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…