Binec u Gottovy rakve? Činitel se naštval. Ale je to celé jinak

15.10.2019 13:41

Proč k poslednímu rozloučení rodiny s Karlem Gottem došlo u nevábného kontejneru? Bylo neplánované. Zaměstnanci krematoria byli prý ochotni použít místnost, ve které se pozůstalí obyčejně loučí se zemřelými. S touto informací přišel deník Blesk. „Rozloučení pozůstalých s Karlem Gottem u rakve, které následně proběhlo v zadní části areálu, bylo však neplánované a naprosto spontánní,“ říkají zaměstnanci.

Binec u Gottovy rakve? Činitel se naštval. Ale je to celé jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pietní rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žofíně

Již jsme vás informovali o tom, v jakých podmínkách proběhlo poslední rozloučení Ivany Gottové se zesnulým manželem.

Anketa

Mělo by být Turecko za útok a sever Sýrie vyloučeno z NATO?

90%
5%
hlasovalo: 12154 lidí
„To skutečně poslední sbohem nejbližších pozůstalých ostatkům zemřelého se odehrávalo v odpudivých kulisách, které by směle mohly soutěžit s nějakými snad už opuštěnými ghetty, nebo skladem odpadků. Vedení Pohřební služby hl.m Prahy muselo přece o akci vědět a je otázkou, proč prostor nějak neupravilo? Nejde však jen o pohřeb Karla Gotta. Jak si vůbec někdo může dovolit takový binec na místech, která jsou poslední vstupní branou na konci fyzické existence člověka? Pokud chce někdo z vedení Prahy občanům vykládat, že město spravuje zodpovědně, tak zítra ředitel pohřební služby skončí,“ rozčiloval se bývalý poslanec TOP09 František Laudát, taktéž bývalý ředitel Obecního domu. Měl na starost i rekonstrukci Národního muzea a památník Jana Palacha.

Vysvětlení, proč k poslednímu rozloučení došlo právě v nevábných kulisách, přinesl deník Blesk. „Česko obletěly fotografie, kterak se rodina s Mistrem loučí hned vedle nevábně vyhlížejícího kontejneru, z něhož teče hniloba a povalují se v něm zbytky věnců z předchozích pohřbů,“ píše Expres.cz.

Poslední rozloučení bylo údajně naprosto mimo scénář. „Nešlo však o žádný oficiální obřad nebo předem naplánovanou akci, rodina se prostě s milovaným Karlem chtěla ještě naposledy rozloučit. Šlo o postup, který dopředu vůbec nebyl ve scénáři a vdova se k němu podle všeho odhodlala až cestou z Hradu nebo po příjezdu do Motola!“ píše Blesk.

A přináší i slova zaměstnanců krematoria. „V okamžiku, kdy přijel pohřební vůz s ostatky Karla Gotta, obřadní síň byla prázdná. Vedle ní je místnost, kde se se zemřelými může rozloučit nejbližší rodina,“ zní jejich vysvětlení. „Rozloučení pozůstalých s Karlem Gottem u rakve, které následně proběhlo v zadní části areálu, bylo však neplánované a naprosto spontánní,“ hájí se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …