Bitva o Ševčíka. Ve středu demonstrace za odstoupení, druhá strana plánuje dorazit také

14.03.2023 18:28 | Ze sítí
autor: vef

Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze Miroslav Ševčík nevidí důvod pro své odvolání, které požaduje rektor Petr Dvořák kvůli jeho dlouhodobému vystupování na veřejnosti včetně účasti na sobotní protivládní demonstraci. Výzvy k odchodu z čela fakulty vnímá jen jako záminku, jak se zbavit nepohodlného člověka. Ševčík to dnes řekl novinářům.

Bitva o Ševčíka. Ve středu demonstrace za odstoupení, druhá strana plánuje dorazit také
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Ševčík

Dvořák po dnešním několikahodinovém jednání vedení VŠE oznámil, že za nejvhodnější řešení považuje, aby Ševčíka odvolal akademický senát národohospodářské fakulty. Pokud by tak neučinil, využije pravomoc navrhnout odvolání z vlastního podnětu, k čemuž rektor potřebuje souhlas akademického senátu celé vysoké školy. Píše o tom mimo jiné server Novinky.cz.

Ševčík zopakoval, že u sobotního protestu u Národního muzea, kde se po skončení protivládní demonstrace část lidí snažila odstranit ukrajinskou vlajku z budovy, jen pomáhal zraněnému. Na důkaz svých slov dnes donesl rektorovi videa z místa i vyjádření svědků, řekl. „Důvod pro mé odvolání, že jsem pomohl zraněnému člověku, považuji za až nelidský a nehumánní," prohlásil děkan.

Nesouhlasí ani s tím, že dlouhodobě poškozuje dobré jméno VŠE, jak tvrdí Dvořák. Už dříve na žádost rektora omezil své vystupování na veřejnosti - přestal být podle svých slov ekonomickým expertem hnutí Trikolora a nevystupuje jako řečník na protivládních demonstracích. Akademická půda nicméně slouží k tomu, aby se na ní střetávaly různé názory, zdůraznil. Nechtěl předjímat, jak se zachová akademický senát fakulty, který volí a odvolává děkana.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…