Bitva v ČT: Lékařka žádá omluvu od odboráře za slova o antidepresivech

27.02.2014 8:00 | Zprávy
autor: dkr

Výkonný výbor Nezávislé odborové organizace ČT ve středu ve svém prohlášení tvrdil, že situace v ČT je natolik napjatá a plná strachu, že stoupl i objem vydávaných antidepresiv, které musí užívat redaktoři i editoři zpravodajství. Avšak lékařka se ohradila proti takové interpretaci. Informuje o tom server mediar.cz. „Předseda odborů Dekoj špatně pochopil, co jsem mu soukromě říkala v ordinaci,“ tvrdí doktorka a žádá omluvu.

Bitva v ČT: Lékařka žádá omluvu od odboráře za slova o antidepresivech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova zpravodajství České televize

Poté, co moderátoři zpravodajství ČT Daniela Drtinová a Martin Veselovský ohlásili svůj odchod z České televize, přišli odboráři s tvrdým prohlášením namířeným proti vedení televize i Radě ČT.

„Odchody zkušených osobností z ČT jsou důsledkem dlouhodobé napjaté atmosféry, ve které se jen těžko duševně pracuje. Jistě není samo sebou, že se v posledních dvou letech rapidně zvýšila spotřeba antidepresiv indikovaných závodní lékařkou. V prostředí plném strachu, marnosti a beznaděje, kde jsou zaměstnanci i externí spolupracovníci mnohdy nuceni k neúnosné pracovní době, která jim znemožňuje elementární kontakt s rodinami, se nedá očekávat žádný profesní růst, tvůrčí invence ani spokojenost z vykonané práce. Není tedy divu, že z takového prostředí, kde převažuje demotivace, únava a pasivita, lidé utíkají,“ píše mimo jiné v prohlášení odborů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…