Blažek podal stížnost ve prospěch Kuly a Steinera

15.05.2013 12:49 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek podal stížnost pro porušení zákona v kauze bývalého šéfa vězeňské služby Luďka Kuly a někdejšího náměstka ministra spravedlnosti Františka Steinera, které protikorupční policie viní z nevýhodného nákupu budovy ve Vidnavě pro detenční ústav. Svůj krok zveřejnil na justičním webu.

Blažek podal stížnost ve prospěch Kuly a Steinera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Podle ministra byl případ nezákonně odňat Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 2 a přidělen žalobcům z Prahy-západ. Navrhuje proto, aby Nejvyšší soud toto rozhodnutí i další kroky státních zástupců, například zamítnutí stížností obou mužů proti jejich obvinění, zrušil.

Oba muži obvinění odmítají

Policie muže loni obvinila z porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužívání pravomoci veřejného činitele, za což jim hrozí až deset let vězení. Podle detektivů věděli, že objekt bývalého kláštera ve Vidnavě je naprosto nevhodný k tomu, aby v něm vězeňská služba zřídila ústav zabezpečovací detence. Budova je prý umístěna v odlehlé lokalitě, je stará, stavebně nevhodná a v místě je nedostatek odborného personálu. Kula přesto v roce 2008 podepsal smlouvu a vězeňská služba koupila někdejší klášter za 29 milionů korun. Steiner mu to podle kriminalistů umožnil. Škoda byla vyčíslena na celou nákupní cenu nemovitosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…