Blesk chystá velké debaty v boji o pražského primátora: Šanci ukázat se budou mít i menší subjekty

29.08.2018 11:56

Zřejmě největší debaty, které budou zajímat pražské voliče před podzimními volbami, chystá deník Blesk a jeho online mutace Blesk.cz. ParlamentníListy.cz se to dozvěděly od budoucího moderátora zmíněných debat Davida Vaníčka v úterý.

Blesk chystá velké debaty v boji o pražského primátora: Šanci ukázat se budou mít i menší subjekty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama
„Redakce Deníku Blesk a online redakce Blesk Zprávy odvysílají před obecními volbami dvě velké večerní debaty," řekl Vaníček ParlamentnímListům.cz. 1. října půjde o klání s názvem "Boj o Prahu", jehož se zúčastní až deset politických stran a hnutí, které usilují o přízeň Pražanů.
 
„Pozvánky rozešleme krátce po 15. září, kdy budeme mít výsledky průzkumu od agentury Phoenix Research a prvním deseti politickým subjektům a jejich lídrům rozešleme pozvání do studia. Top 5 kandidátů na primátora pak usedne na hlavní scénu "A" a dalších 5 kandidátů se debaty zúčastní na scéně "B" a budou mít o cca o polovinu vysílacího času méně k prezentaci," upřesnil naší redakci David Vaníček.
 
 
Pro menší subjekty je to zřejmě jedna z mála výrazných příležitostí pro své zviditelnění. Jak už ukázaly předešlé výzkumy Phoenixu, o prvenství v české metropoli si to rozdají s největší pravděpodobností hnutí ANO, ODS a TOP 09. Těmto na záda mohou dýchat jak Piráti, tak i nedávno ustavené hnutí Praha Sobě.
 
Z dalších stran a hnutí, které mohou usednout v křeslech Blesku, se nabízí KSČM, ČSSD, Zelení, ale třeba také Starostové pro Prahu, ODA nebo Zemanovci.
 
Druhou debatou Blesku, která se bude konat 3. října od 20 hodin, je klání "Kdo s koho". Půjde o debatu předsedů parlamentních stran s výjimkou SPD. Oba večery bude moderovat zkušená dvojice Klára Brunclíková a David Vaníček. První diskuse potrvá podle našich informací 90 minut, předsedové parlamentních stran by měli hovořit o půl hodiny méně.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…