Bohatý spratek, diletantský hezoun, nic neuměl, tak šel do politiky. Hodně drsný text o kanadském premiérovi, synkovi tamní politické legendy

29.07.2017 20:46

Politický komentátor J. J. McCullough sepsal pro server deníku Washington Post komentář, který ani trochu nepotěší kanadského premiéra Justina Trudeaua a jeho stoupence v Evropě. Podle McCullougha je levicový politik Trudeau jen bohatý, diletantský syn oblíbeného bývalého premiéra, který měl problémy s výběrem kariéry.

Bohatý spratek, diletantský hezoun, nic neuměl, tak šel do politiky. Hodně drsný text o kanadském premiérovi, synkovi tamní politické legendy
Foto: wikipedia
Popisek: Kanadská vlajka.

Kanadská vláda se rozhodla odškodnit svého občana Omara Khadra, jenž byl vězněn v Guantánamu. Dostal v přepočtu 185 milionů korun.  U Američanů si tím kanadský premiér Justin Trudeau mnoho popularity nezískal. Totéž se dá říct o Kanaďanech. Podle průzkumů je prý 71 procent občanů proti tomu, aby bylo Khadirovi vyplaceno odškodnění.

„Trudeau nikdy neměl přílišnou kvalifikaci k tomu, aby se mohl stát předsedou vlády. Před rychlým politickým vzestupem byl znám pouze jako bohatý, diletantský syn oblíbeného bývalého premiéra, který měl problémy s výběrem kariéry,“ píše o současném kanadském předsedovi vlády J. J. McCullough.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Kdykoli má Trudeau promluvit bez přípravy, vyjadřuje se prý velmi neobratně. Zvládá prý jen předem připravená prohlášení a dovedně naaranžované fotografie. Na politické scéně toho prý současný kanadský premiér mnoho nepředvedl a to, co předvedl, za mnoho nestojí, tvrdí komentátor. McCullough připomíná např. legalizaci marihuany plánovanou od roku 2018, prohlubují se rozpočtové deficity, plánovaný hospodářský růst nikde a kanadská zahraniční politika je údajně zmatená.     

Premiér Trudeau vítá v Kanadě syrské uprchlíky

Ale časopis Rolling Stone přispěchal s rozhovorem, který měl obraz kanadského premiéra v očích Američanů vylepšit. Trudeau byl mimo jiné vykreslen jako muž, který otevřel náruč čtyřiceti tisícům syrských uprchlíků, ale „žít v zemi vedené celebritou sociálních médií není nijak zábavné," uzavírá svůj komentář McCullough.

Sluší se připomenout, že odpůrci 45. prezidenta USA Donalda Trumpa naznačují, že by v Bílém domě viděli raději politika Trudeauova střihu.

Toto řekl Trudeau po Trumpově zvolení:

A takto promluvil v Evropském parlamentu:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

8:00 „Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

„Hnus.“ „Odporná chuť i konzistence.“ „Nedá se to žrát.“ – Těmito slovy hodnotí lidé v několika posl…