Bomba v ČSSD: Noviny rozmazávají údajnou obří korupci předního činitele strany

27.01.2016 7:31 | Zprávy

Robert Dušek býval vlivným sociálním demokratem z Liberecka. Poslancem, krajským předsedou, pak dokonce europoslancem. A svůj vliv prý neváhal patřičně využít. Tvrdí to policisté, kteří nyní Duška podezírají hned v několika kauzách. A při svém vyšetřování mají prý „atomovou zbraň“. Zabavený deník samotného Duška, do něhož si vše potřebné zaznamenával.

Bomba v ČSSD: Noviny rozmazávají údajnou obří korupci předního činitele strany
Foto: cssd.cz
Popisek: Robert Dušek

Podle MF Dnes prý byly doby, kdy se lidé bili o to, dostat se do blízkosti vlivného libereckého politika. Ti, kterým se to povedlo, však dnes mají co vysvětlovat na policii. Zejména pokud je exposlanec ČSSD zanesl do svého deníčku, do něhož si poznamenával všechny projekty, na kterých se podílel.

Prvního obvinění se Robert Dušek dočkal již v květnu 2015. Tehdy šlo o tři zakázky. Následně ale prý policisté zjistili, že rozsah jeho aktivit, zejména v domovském Libereckém kraji, byl mnohem širší. Pomohl k tomu právě i Duškův „notýsek“.

Jednou z nejvýznamnějších zakázek, které nyní musí Dušek vysvětlovat, bylo zateplení nemocnice v České Lípě. Stamilionová zakázka měla být předražená podle policejních výpočtů o třicet milionů. Firma, která nakonec zakázku získala, si přes prostředníka již dopředu s Duškem čile e-mailovala a podle MF Dnes se jí podařilo dosáhnout toho, aby se úpravou podmínek výběrového řízení podařilo eliminovat značné množství potenciálních uchazečů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

ČT

Dobrý den, jste upřímný politik. Můžete mi upřímně říci, jestli si myslíte, že je ČT zárukou nějaké nezávislosti a vyváženosti, a že je nutné ji povinně platit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vím, jak probíhají nákupy.“ Štefec rozzuřil Černochovou kvůli munici pro Ukrajinu

23:37 „Vím, jak probíhají nákupy.“ Štefec rozzuřil Černochovou kvůli munici pro Ukrajinu

Česká televize před parlamentními volbami uspořádala debatu zástupců osmi politických uskupení. Na t…