Bouře po obvinění Martina Konvičky: Vyližte si prdel, estébácký zmrdi. Džihád na postupu. Ale Jiří Dienstbier či Jaromír Štětina...

25.11.2015 7:53

Martin Konvička, šéf Bloku proti islámu a známý protiislámský bojovník, byl policií obviněn z podněcování nenávisti. Obvinění za verbální trestný čin, v polistopadové historii zcela průlomové, vyvolalo bouřlivé reakce. Někteří vyhlašují „já jsem Konvička“, jiní hovoří zcela opačně.

Bouře po obvinění Martina Konvičky: Vyližte si prdel, estébácký zmrdi. Džihád na postupu. Ale Jiří Dienstbier či Jaromír Štětina...
Foto: Václav Fiala
Popisek: Lídr Bloku proti islámu Martin Konvička (vlevo) a předseda Úsvitu - Národní koalice Miroslav Lidinský

Anketa

Přejete si, aby Martin Konvička šel do basy?

4%
96%
hlasovalo: 18126 lidí

Někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek se pozastavil nad tím, že Konvička byl obviněn, ačkoliv nám zde pětadvacet let zdůrazňují, že svoboda je nedělitelná. „Pokud tedy existuje svoboda slova, žádný sebemocnější úřad nesmí mít právo rozhodovat, co smíme a nesmíme říkat,“ vzkazuje. Nyní je prý velmi zvědav na Zdeňka Svěráka a další vášnivé petičníky, zda vyjdou do ulic a bojovat za Konvičkovo právo říkat své názory.

Ještě radikálněji to pojal Petr Štěpánek, Mackův někdejší kolega z ODS. Ten vyslovil názor, že Konvičku by měli zavřít, a to z jednoduchého důvodu: „Je to tady v českých zemích taková hezká tradice, že budoucí premiéři či prezidenti musejí prodělat přípravku v kriminále.“ Už to prý nějakou dobu vypadalo, že jsme normální země, kde podobných rituálů není zapotřebí, ale síla zvyku je prý nepřekonatelná.

„Chcípající kobyla kolem sebe kope, a tak soc-estébácká vláda volí stejné metody jako kdysi bolševici. Všeho do času!“ vzkázal varovně Štěpánek. A pak ještě dopsal neméně zajímavý dodatek: „Ještě vzkaz všem fízlům, co nám poslouchají telefony, šmírují maily a fízlují Facebook. Vyližte si prdel, estébácký zmrdi!“

Na podporu obviněného šéfa Bloku proti islámu dokonce vznikla facebooková skupina nazvaná po vzoru sympatizantů francouzského časopisu Charlie Hebdo „Je suis Konvička“. Za devět hodin získala na tři stovky sympatizantů. Na podporu obviněného docenta v ní členové vkládají vlastní fotky „s konvičkou“, a toto nádobí je neformálním znakem této skupiny bojující za svobodu. „Potenciální první disident a vězeň svědomí po listopadu 89. … Džihád a mudžahedíni na postupu za asistence státních orgánů,“ píše se v jednom z postů.

Ze stránky facebookové skupiny „Je suis Konvička“

Na druhou stranu Martin Konvička nemá jen sympatizanty. Poslanec ČSSD Jan Chvojka pro deník Právo uvedl, že je správné, že Konvičku policie stíhá, pokud usoudila, že jeho jednání je trestné. Chvojka dále poznamenal, že je to velký problém pro prezidenta Zemana, který se s obviněným Konvičkou ukazoval na jednom pódiu.

Ministr Jiří Dienstbier přes deník Právo vzkazuje: „Šíření nenávisti je zcela nepřijatelné.“ Vše další je podle něj na orgánech činných v trestním řízení.

A vyjádřil se, rovněž na Facebooku, i europoslanec TOP 09 Jaromír Štětina. „V době, kdy hrozí naší zemi bezpečnostní rizika, je třeba postihovat i verbální trestné činy. Ať se jich dopouštějí komunisté, či nacisté,“ dodal k článku informujícím o „případu Konvička“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

8:51 Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prez…