Bratr Tomia Okamury: Zeman kolaboruje s Moskvou. Tak vyspělý národ jako Češi zasluhuje lepšího prezidenta

21. 7. 2016 7:01

Strach o svého bratra Tomia má Hayato Okamura. Uvedl to v dnešním rozhovoru pro MF Dnes. A jaký k tomu má důvod? „Z Tomia se stal tvrdý populista,“ tvrdí.

Bratr Tomia Okamury: Zeman kolaboruje s Moskvou. Tak vyspělý národ jako Češi zasluhuje lepšího prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Hayato Okamura je úplně jiný než Tomio. Nejen, že je členem KDU-ČSL, ale je i mírný, tichý, pomalu mluvící – a pomáhá uprchlíkům. Zároveň se také snaží nalézt protikandidáta, který by porazil prezidenta Miloše Zemana. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Podle jeho slov je sice pravdou, že Evropa nemůže přijmout všechny uprchlíky, lze však i v takové situaci jednat solidně a lidsky jako německá kancléřka Angela Merkelová. Se svým bratrem se však nehádá, neboť se témět nevídají.

„Tomio je nesmírně zaměstnaný, takže se poslední roky všichni tři bratři, já, prostřední Tomio a nejmladší Osamu, scházíme pouze ve výroční den úmrtí naší drahé maminky 8. prosince. A to je moc pěkné. Tomio a Osamu koupí nebo uvaří nějaké japonské jídlo, bývá to spojené s katolickou mší svatou za maminku, takže je s námi i pan farář. Sedíme, přátelsky rozmlouváme, jsou u toho často i naše děti, maminčini vnuci. Její osobnost nás spojuje, maminka nad námi drží ochrannou ruku,“ říká Hayato.

O svém bratru hovoří jako o osobnosti s charizmatem. „Pevně věřím tomu, že to v jádru myslí dobře. V poslední době se u něj ale něco zvrtlo. Stal se z něj populista dost těžkého kalibru, jako by ho politika semlela. Chytá se všech možností, jak se udržet na politickém výsluní, a to i za cenu, že zajde v některých věcech opravdu příliš daleko,“ uvedl. Není si dle svých slov jist, zda ve víru politiky neztrácí cit pro to, co je správné, dobré a lidsky přiměřené. „Mívám o něho obavy,“ řekl.

„Nejsem žádný sluníčkář, jsem křesťanský realista. Jako křesťan jsem volán k tomu, abych byl otevřený pomoci všem lidem, bez rozdílu rasy, náboženství, kultury i jazyka. Ale v praxi to není jednoduché. V době, kdy každých několik týdnů dojde v Evropě a jejím okolí k dalšímu atentátu a téměř vždy jsou pachatelé muslimského vyznání, hluboce chápu své české spoluobčany, kteří se migrantům a uprchlíkům muslimského vyznání nedovedou otevřít. Pro mě samotného to není jednoduché, ale přijímám to jako výzvu,“ podotkl Hayato.
 
Pohovořil také o akci na záchranu iráckých křesťanů, kteří se poté, co se dostali do Česka, vydali z důvodu nespokojenosti do Německa nebo zpět domů. Zklamání to však prý není. „Ta akce se zčásti podařila, část lidí, asi čtyřicet, tu žije dál. Nepokládám to za neúspěch ani za nějaký nevděk. Se skupinou dvaceti iráckých křesťanů jsem se nedávno setkal na Cyrilometodějské pouti na Velehradě a měl jsem možnost zúčastnit se mše v syrsko-katolickém obřadu, sloužené aramejsky a arabsky,“ uvedl k akci, jíž on sám napomáhal.

Závěrem se Okamura vyjádřil k prezidentu Miloši Zemanovi. „Jednání pana prezidenta Zemana nese zjevné rysy kolaborace s Putinovou Moskvou. Tak vyspělý národ jako Češi si zaslouží lepšího prezidenta, který jednoznačně potvrdí místo našeho národa v západní civilizaci a nebude zpochybňovat naše členství v NATO a Evropské unii,“ říká s tím, že on by si sám na Hradě představoval bývalého velvyslance ve Francii Pavla Fischera.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vykadíte to jako klobásu. Najděte si milence. ČT odhalila šokující podvody na nemocných občanech

13:34 Vykadíte to jako klobásu. Najděte si milence. ČT odhalila šokující podvody na nemocných občanech

Veřejnoprávní Česká televize včera večer odvysílala pořad s názvem Infiltrace: Obchod se zdravím. Dí…