Brexit: Zvrat? Informace, která zapadla. Jde o Nigela Farage

10.09.2019 14:24

Nigel Farage slibuje Borisu Johnsonovi obrovský úspěch, pokud podpoří návrh lídra Brexit Party na pakt o neútočení a spolupráci ve volbách. Spolu mohou získat křesla na severu země, kde dosud konzervativci nevítězili, říká analýza. Co na to premiér?

Brexit: Zvrat? Informace, která zapadla. Jde o Nigela Farage
Foto: Vít Hassan
Popisek: Britský politik Nigel Farage přijel podpořit Svobodné do Prahy
reklama

Jeden z nejznámějších propagátorů Brexitu Nigel Farage nabídnul pakt o neútočení k případným předčasným volbám britskému premiérovi a předsedovi Konzervativní strany Borisu Johnsonovi. Podstatou paktu je spolupráce při případných předčasných volbách. Farage pro server Express řekl, že stoprocentně podpoří premiéra ve volbách, pokud Johnson bude usilovat o Brexit za každou cenu a pokud doručí čistý odchod z Evropské unie. Přední brexitér Nigel Farage tvrdí, že svazek mezi konzervativci a Brexit Party bude nezastavitelný, a nastínil strategii, jak dostat odpůrce odchodu Velké Británie z Evropské unie z Dolní sněmovny. Pro Sunday Times řekl: „Pokud budou volby, tak inteligentní spojenectví mezi Borisem a mnou bude jasnou zprávou a myslím, že budeme nezastavitelní.“

Celý text ZDE

Anketa

Měl by se Andrej Babiš bát demonstrací „Milionu chvilek“ v období kolem 17. listopadu?

6%
94%
hlasovalo: 19158 lidí

„Pokud Borisovi dojde, že jediná cesta kupředu jak zvládnout Brexit je skrz předčasné volby, nabídnout lidem čistý odchod, tak za těchto okolností stojím na sto procent za ním v touze vyhrát volby. Měl by tu být pakt o neútočení,“ řekl Farage. Farage taky Johnsonovi řekl, že nebude stavět své kandidáty v těch volebních oblastech, kde budou znovu obhajovat místo ti poslanci, kteří hlasovali proti navrhované dohodě Theresy Mayové.

„A nejenom, že nebudeme proti nim nasazovat kandidáty, když jim budeme moct aktivně pomoct, tak jim v jejich volebních obvodech pomůžeme,“ řekl.  A nezůstalo to pouze u prvotních odpůrců dohody. Farage dodal: „Kdokoliv z těch, kdo hlasovali pro tu dohodu Mayové, a nyní toho litují, uvědomili si, že to je nejhorší dohoda historie, kdokoliv, kdo řekne, že nebudou hlasovat pro jakoukoliv podobu dohody paní Mayové, tak tam též nenasadíme své kandidáty.“

Mezitím Farage řekl, že jakákoli dohoda s konzervativci musí dát Brexit Party příležitost zaútočit na Dolní sněmovnu tím, že euroskeptickému hnutí poskytne volnou vládu na volných křeslech Labor party a Liberálních demokratů. Analýza z Expressu řekla, že je spousta křesel na severu země, které se nikdy konzervativcům vyhrát nepodařilo, avšak zapojení Brexit Party jim dává lepší šanci na výhru.

Johnson však prozatím jakoukoliv dohodu s Brexit Party vyloučil, ale nyní vládne bez většiny poté, co bylo 21 konzervativců ze strany vyhozeno, když hlasovali proti možnosti Brexitu bez dohody a blokovali odchod Velké Británie z Evropské unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

19:58 Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa varuje před novým maďarským zákonem, zakazujícím propagaci LGBTQ…