Březina z ČSSD si rýpl do koaličních partnerů v Praze. A exprimátor Kasl dodává...

14.04.2015 19:17

Do úterního Interview ČT24 zavítali v úterý hned dva hosté – předseda klubu pražských zastupitelů ČSSD Karel Březina a bývalý primátor Prahy Jan Kasl. Rozebírali chování primátorky Adriany Krnáčové (ANO) i tunel Blanka. Podle Březiny je sice současná pražská koalice stabilní, ale ani tak si neodpustil rýpnutí do koaličních partnerů. Nakonec došlo i na Březinovo vlastní odsouzení.

Březina z ČSSD si rýpl do koaličních partnerů v Praze. A exprimátor Kasl dodává...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek a Karel Březina
reklama

Březina hned na úvod zdůraznil, že ČSSD podržela primátorku Krnáčovou z ANO, protože ctí koaliční dohodu. „Opoziční zastupitelé zneužili rozpravu o programu,“ postěžoval si také. Pakliže primátorka v podstatě celou dobu jen mlčela, podle Březiny to bylo v pořádku, protože bylo vše podstatné řečeno již dříve.

Primátorka trvá na tom, že neudělala chybu v kauze Škodova pláce. Podle Březiny udělala při posílání e-mailů nešťastnou chybu, ale v tuto chvíli neexistuje alternativa k současné vládě v hlavním městě. „Za každou chybu se platí a už jen medializace tohoto pochybení je placením za tu chybu,“ konstatoval Březina.

Do vysílání vstoupil i Jan Kasl, který byl mnohem ostřejší. Primátorka udělala chybu, ale soudě podle sebe v tom nebyl špatný úmysl, ale spíše příznak nějaké neschopnosti a neprofesionality. „Na prvním místě se měla Krnáčová omluvit,“ prohlásil Kasl. Možná by stálo za to, aby si Krnáčová znovu řekla o důvěru koalice, ale vzhledem k tomu, že je tato koalice velmi křehká, je možná lepší, když se to odehrálo takto a křehká koalice může řešit problémy města. Koalice má většinu jednoho hlasu.  

Koalice je pevná, ale...

Březina uvedl, že by město měla zastupovat nová advokátní kancelář a spor řešit. Pokud jde o koalici samotnou, je podle náměstka Březiny pevná. „Já musím zklamat každého, kdo si myslí, že tomu tak není,“ řekl jasně. Vše se hlasuje tak, jak se koalice dohodne. „Já jsem zažil i minulé volební období, kde vznikla tři vládní uspořádání a ani jedno nevydrželo,“ připomněl.

„Matěj Stropnický (SZ) uveřejňuje informace z jednání rady na sociální síti a paní primátorka občas používá slovník, který bych já sám nepoužil. Ale koalice je o kompromisech,“ zdůrazňoval Březina.

Tunel Blanka a Březinovo pravomocné odsouzení

Pár slov padlo i na adresu tunelu Blanka. Březina věří, že tunel bude otevřen 15. září. I Kasl má zato, že by se toto dílo „za tak strašné peníze uvedlo do provozu“.

V závěru pořadu se Březina také vyjadřoval ke kauze „dopravního podniku“, za niž byl pravomocně odsouzen.

„Já využiji dalších možností, jak se proti tomuto rozsudku bránit, v nejbližší době to bude dovolání k Nejvyššímu soudu. V první instanci jsem byl pětkrát zproštěn obžaloby. Já ten rozsudek respektuji, ale to neznamená, že s ním souhlasím,“ uvedl.

Březina dostal podmíněný trest za to, že neoprávněně pobíral odměny v pozici předsedy dozorčí rady, a to ve výši 290 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…