„První bojové letouny začaly dělat v Iráku svoji práci, ale vojenští experti, politici i vojáci přítomní přímo v Baghdádu s obavami uvažují nad tím, jestli současná strategie přinese požadovaný výsledek. Včetně toho, jaký výsledek lze vlastně od této akce očekávat. Jejich nejistotě se není co divit. Vzhledem k tomu, co následovalo po invazi do Iráku v roce 2003,“ píše The Independent.
„Znepokojení nad jednoznačným výsledkem pátečního hlasování dolní sněmovny o připojení britských vojáků k akcím proti Islámskému státu odráží komplikace, které s sebou tato akce může přinést. I příznivci leteckých úderů si jsou vědomi, že bojovat proti teroristické skupině operující na obou stranách hranice Sýrie bude obtížné. Svoji roli hraje i vágní výklad mezinárodního práva a fakt, že se bude bojovat v zemi bohaté na ropu,“ všímá si The Independent.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 14:09 Podporovalo Rusko Trumpa? Aféra FBI nabírá úplně jiný směr
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR