Britský konzervativní deník udeřil: Největší hrozba pro EU? Macron!

06.03.2019 15:58

Server britského deníku The Telegraph tvrdí, že největší pohromou pro EU dnes není brexit. Největší pohromou Evropské unie je prý dnes francouzský prezident Emmanuel Macron.

Britský konzervativní deník udeřil: Největší hrozba pro EU? Macron!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Setkání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s Milošem Zemanem na Pražském hradě

Francouzský prezident Emmanuel Macron představil občanům EU svou vizi dalšího směřování Unie. Volá v ní po hlubší integraci EU, po společné azylové politice a po společných policejních sborech. Český premiér Andrej Babiš k tomu pro server ParlamentníListy.cz poznamenal, že Macron je úplně mimo.

Expremiér Mirek Topolánek se za to Babišovi vysmál, neboť liberální frakce Evropského parlamentu ALDE, kam patří i Babišovo hnutí ANO, platí za největší podporovatele Macronovy politiky.

Naproti tomu předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek ocenil odvahu, s jakou Macron předestřel své plány veřejnosti. Kalousek prý nesouhlasí se všemi Macronovými nápady, ale oceňuje jeho snahu předložit alespoň nějakou vizi EU.

Konzervativní britský deník The Telegraph zdaleka tolik pochopení pro Macronovy nápady neprojevil. Francouzského prezidenta bez obalu označil za největší hrozbu pro dnešní EU. Mnozí lidé by dnes řekli, že největším problémem dnešní EU je odchod Velké Británie ze společenství. Deník to však vidí jinak. Největší hrozbu pro dnešní EU vidí ve francouzském prezidentovi.

„Emmanuel Macron, hrozivě eurofilní prezident Francie, dnes představuje pro EU větší nebezpečí než brexit. Jeho vize EU by ještě zvětšila už tak dost hluboký příkop mezi zeměmi východní a západní Evropy,“ napsal deník v článku, který nese název „Emmanuel Macron dnes pro EU představuje větší riziko než brexit“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …