Bubák Miloš Zeman? Čtěte, jaký dopad má to, co prezident říká o uprchlících. Je to důležité

04.01.2016 8:25 | Zprávy
autor: luš

Podle Lucie Sládkové, ředitelky české pobočky Mezinárodní organizace pro migraci, se Česko zachovalo k běžencům zbaběle. Vláda prý již na počátku krize mohla říct, že přijme pouze rodiny s dětmi, a bylo by po strachu. Sládková zároveň tvrdí, že uprchlická krize nekončí, přijít k nám může až milion migrantů.

Bubák Miloš Zeman? Čtěte, jaký dopad má to, co prezident říká o uprchlících. Je to důležité
Foto: repro foto ČT
Popisek: Usmívající se prezident Miloš Zeman

Sládková v rozhovoru pro časopis Týden kriticky podotkla, že jsme stáhli kalhoty velmi předčasně. „Jediné konkrétní opatření, které přijala naše vláda, bylo otevření několika detenčních zařízení. Počty příchozích lidí ale neodpovídaly vládním odhadům. Migranti u nás nechtějí být,“ tvrdí.

V této souvislosti Sládková upozorňuje, že poselství prezidenta Miloše Zemana, který na adresu uprchlíků prohlásil, že je sem nikdo nezval, určitě splnilo svůj cíl. „Neviděla jsem to na vlastní oči, ale mám informace o tom, že v uprchlickém táboře Zaatari v Jordánsku měli lidé výroky českého prezidenta na papírku,“ překvapila ředitelka české pobočky Mezinárodní organizace pro migraci. „Je to obrovská smůla. Jako bychom zahodili uplynulých 26 let, v nichž se naše země snažila být humanitární a prosazovala lidská práva,“ dodala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…