Bude hůř vinou ekologického běsnění, varuje Ondřej Neff

27.10.2019 15:55 | Zprávy

Spisovatel Ondřej Neff má za to, že poslanci teď před voliči hrají velké divadlo kvůli daním. Poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) vyčítá svým bývalým kolegům z ODS, že právě oni v minulosti zvyšovali daně. Neff však nepochybuje o tom, že dostane-li se Klaus někdy k moci, daně zvýší i on. Neff jako volič prý sleduje důležitější věci. Věci, za které bohužel nese odpovědnost celá politická reprezentace rukou společnou a nerozdílnou...

Bude hůř vinou ekologického běsnění, varuje Ondřej Neff
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Ve Sněmovně vedou poslanci bitvu o daňový balíček, o to, zda se daně zvýší, či nikoliv. Publicista Ondřej Neff má však za to, že voliče často trápí jiné problémy. Třeba to, jak se opravují, či spíše neopravují silnice a dálnice.  

Kromě stoupajících cen (a bude hůř vinou ekologického běsnění) lidi zajímají problémy s bydlením a s dopravou. Jelikož bydlím, víc se mě osobně týká doprava, i řval jsem půl dopoledne vzteky, když jsem jel z Petřin do Zvole autem a cestou minul snad pět takzvaných silničních staveb, kde nikdo – slovy nikdo – nic nedělal, a tak jenom řidiči mrhali benzín a čas. Tady je vina všech, rukou společnou a nerozdílnou. Během let parlament přijal džungli předpisů a zákonů, takže ve výsledku se nic nedá postavit, ani domy, ani silnice, vše se vleče, nikdo nemá za nic odpovědnost, když se podařilo navrhnout rozumný stavební zákon, lobbisté ho dokázali dát k ledu,“ napsal Neff na serveru Neviditelný pes.

Při pomyšlení na toto všechno se mu bitva o daně zdá opravdu podružná. A protože za nějaký čas možná skončí střídání „normálního“ a letního času... Tak lidé asi najdou nové téma, nad kterým by si mohli zanadávat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …