Bude hůř vinou ekologického běsnění, varuje Ondřej Neff

27.10.2019 15:55

Spisovatel Ondřej Neff má za to, že poslanci teď před voliči hrají velké divadlo kvůli daním. Poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) vyčítá svým bývalým kolegům z ODS, že právě oni v minulosti zvyšovali daně. Neff však nepochybuje o tom, že dostane-li se Klaus někdy k moci, daně zvýší i on. Neff jako volič prý sleduje důležitější věci. Věci, za které bohužel nese odpovědnost celá politická reprezentace rukou společnou a nerozdílnou...

Bude hůř vinou ekologického běsnění, varuje Ondřej Neff
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Ve Sněmovně vedou poslanci bitvu o daňový balíček, o to, zda se daně zvýší, či nikoliv. Publicista Ondřej Neff má však za to, že voliče často trápí jiné problémy. Třeba to, jak se opravují, či spíše neopravují silnice a dálnice.  

Kromě stoupajících cen (a bude hůř vinou ekologického běsnění) lidi zajímají problémy s bydlením a s dopravou. Jelikož bydlím, víc se mě osobně týká doprava, i řval jsem půl dopoledne vzteky, když jsem jel z Petřin do Zvole autem a cestou minul snad pět takzvaných silničních staveb, kde nikdo – slovy nikdo – nic nedělal, a tak jenom řidiči mrhali benzín a čas. Tady je vina všech, rukou společnou a nerozdílnou. Během let parlament přijal džungli předpisů a zákonů, takže ve výsledku se nic nedá postavit, ani domy, ani silnice, vše se vleče, nikdo nemá za nic odpovědnost, když se podařilo navrhnout rozumný stavební zákon, lobbisté ho dokázali dát k ledu,“ napsal Neff na serveru Neviditelný pes.

Při pomyšlení na toto všechno se mu bitva o daně zdá opravdu podružná. A protože za nějaký čas možná skončí střídání „normálního“ a letního času... Tak lidé asi najdou nové téma, nad kterým by si mohli zanadávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Víte, jak to dopadá.“ Imunolog rozstřelil hlídání covidu. Funguje to jinak

15:43 „Víte, jak to dopadá.“ Imunolog rozstřelil hlídání covidu. Funguje to jinak

Epidemie covidu-19 opět posiluje. Imunolog Vojtěch Thon, který dnes hovořil na ČRo, ovšem poznamenal…