Budoucí ministr Michalik: O jeho milionech píše další médium

22.11.2021 7:41

Budoucí ministr průmyslu a obchodu Věslav Michalik (STAN) má problém. Jeho někdejší firma totiž získala v minulosti půjčku v hodnotě desítek milionů korun od neprůhledné firmy z Kypru. Jak píše Deník N, Michalik původ peněz neobjasnil.

Budoucí ministr Michalik: O jeho milionech píše další médium
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Věslav Michalik

Přes anonymní kyperskou firmu Lowfield Investments mělo do firem rodiny Michalikových v rámci půjček doputovat nejméně 4,6 milionu eur. Souhrnně by tak mohlo jít o sumu až okolo sta milionů korun.

Například do roku 2011 doputovala z Kypru částka 3,4 milionu eur do společnosti Solar area, v níž tehdy měl Michalik poloviční podíl. Další peníze – 1,2 milionu eur, pak půjčila kyperská společnost své dceřiné společnosti Dark sky provozující kanceláře ve středočeských Dolních Břežanech. V této obci je Michalik starostou, a to již od roku 2004. Jeho žena pak je na stránkách společnosti uvedena jako kontaktní osoba pro uzavírání nájemních smluv. 

„Propojení mezi kyperskou firmou a rodinou Michalikových však existuje více – Lowfield Investments v minulosti vlastnila i společnost Brightsea, která v Břežanech postavila bytový dům a v roce 2016 převzala žena budoucího ministra,“ píše Deník N.

Kdo je konečným vlastníkem kyperské firmy, nechtěl Michalik sdělit. Nevyloučil však to, že by to mohl být někdo z jeho blízkých. Zda je to jeho manželka, která pro tuto firmu dříve pracovala, říci nechtěl a odkázal na ni. Hana Michaliková se však k odpovědi rovněž neměla. 

„Vím vše o těch firmách, o Lowfieldu, o dalších firmách. Nejsem bílý kůň, jsem reálný člověk, který dělá reálný byznys a reálné projekty. A nechci svými odpověďmi ublížit manželovi. Dělám naprosto legální byznys, všechny peníze jsou podložené činnostmi, jsou legálně vydělané,“ uvedla Michaliková. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporné. Kalousek naložil Pirátům. Za to, co mu provedli

9:21 Odporné. Kalousek naložil Pirátům. Za to, co mu provedli

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který vážně zvažuje kandidaturu na prezidenta, se ve č…